Przyznano nagrody poetom

Reklamy

SOCHACZEW W ramach Sochaczewskiej Nocy Poezji i Muzyki Wierszotorówka, która odbyła się w dnich 12-13 sierpnia w Sochaczewie rozstrzygnięty został Konkurs Jednego Wiersza o dowolnej tematyce. Impreza odbywała się w tym roku w Kraminacha Miejskich. Gośćmi tegorocznej imprezy byli – Magda Węgrzynowicz – Plichta, Mira Umiastowska oraz Tadeusz Hutkowki. Oni też byli jurorami konkursu.

Magda Węgrzynowicz – Plichta to poetka, socjolog, pedagog, redaktor i wydawca kwartalnika literacko – kulturalnego LiryDram. Obecnie prowadzi własne Wydawnictwo SIGNO. Z Sochaczewem sentymentalnie związana, gdyż jako dziecko mieszkała z rodziną w Bielicach, gdzie służył jej ojciec. Z kolei Mira Umiastowska to absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, pedagog i poetka. Jest współautorką wielu almanachów i wydawnictw lireackich związanych z poezją. Trzeci gość wieczoru to Tadeusz Hutkowski to mieszkaniec Sochaczewa, od lat związany z poezjąi organizator spotkań poetyckich. Jego twórczość znana jest pasjonatom litertatury. Był pierwszym laureatem konkursu poetyckiego o Laur Bzury wręczanego podczas Święta Bzury. Część muzyczną zapewnił zespół Tajm wraz z jego liderem Jarosławem Siewierskim, prezentując utwory muzyczne – akustyczne, w melancholijnym klimacie.

Swoje wiersze w tym roku przedstawiło 14 osób z terenu Sochaczewa i okolic. Zwyciezcą konkursu została Barbara Felczak. W gronie zauważonych i wyróżnionych znalazły się utwory Joanny Dąbrowskiej, Anny Cywińskiej, Zbigniewa Smusa. Następnego dnia w Muzeum Kolei Wąskotorowej z samego rana człnkowie Atutu przedstawili “Ballady i Romane” Adama Mickiewicza w ramach Narodowego Czytania 2022. Po czym odbyło się zwiedzanie muzeum, a w dalszej części zwiedzanie Muzeum ZiemiSochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

BN

Fot. Bogumiła Nowak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz