Pożegnają Lato w Iłowie

fot.archiwum
Reklamy

Choć jeszcze w lipcu była informacja o tym, że nie będzie Pożegnania Lata w Iłowie i impreza po dwóch latach pandemii nie powróci, to jednak okazało się, że iłowianie, a głównie przedsiębiorcy z Iłowa spięli się tak bardzo, że doprowadzili do rozmów z radnymi gminy Iłów i impreza odbędzie się.

Na sesji Rady Gminy Iłów 4 sierpnia radni zatwierdzili przekazanie 50 tys. złotych na realizację tej imprezy. Pożegnanie lata odbędzie się w czwartek, 25 sierpnia na stadionie za szkoła, czyli w swym tradycyjnym miejscu.

Cieszy nas, że jednak ta kultowa, znana w całej Polsce impreza dojdzie do skutku. Pożegnanie Lata wróci na swe tory po pandemicznej przerwie. Odbierałem sygnały z całej Polski z pytaniami o tę imprezę. To jedno w największych wydarzeń w naszym powiecie. Przez wiele lat w ostatni czwartek sierpnia przyjeżdżało nawet kilkanaście tysięcy osób, nie tylko z Mazowsza, ale z całej Polski. Na iłowskiej scenie prezentowali się najbardziej znani wykonawcy disco polo i zagraniczne gwiazdy. Ostatnie Pożegnanie Lata odbyło się w 2019 roku. Tylko zaangażowaniu i pracy Roberta Klatta, mieszkańca Iłowa i naszego przedsiębiorcy, zawdzięczamy to, że impreza już jest dopięta na ostatni guzik i dojdzie do skutku. Bardzo mu za to dziękuję w imieniu radnych i mieszkańców gminy – mówi Sławomir Tomaszewski, przewodniczący Rady Gminy Iłów.

Jak zaznacza koszt imprezy zwróci się gminie w postaci podatków, jakie wpłyną od przedsiębiorców oraz zostanie sporo pieniędzy wydanych przez przybyłych na koncert fanów. A tych z pewnością nie zabraknie, już choćby z tego powodu, że zespół Classic, którego liderem jest Robert Klatt, obchodzi w tym roku 30-lecie działalności.

Te pieniądze do wrócą do gminy, a kontynuowanie kultowego i niezwykle popularnego wydarzenia przyniesie nam więcej zysków niż strat – dodaje Sławomir Tomaszewski, zaznaczając, że liderowi Classic należy się takie wydarzenie, gdyż jest niezwykle ofiarny dla swej gminy – wspiera działania policji, pomaga w wielu wydarzeniach kulturalnych np. Wypożyczając nieodpłatnie sprzęt. Od początku Rober Klatt też organizuje Pożegnanie Lata w Iłowie.

W tym roku, 25 sierpnia wystąpi około 30 wykonawców. Swoje 30-lecie, jak wspomniano wyżej, będzie świętował zespół Classic. Inne gwiazdy to zespoły – Akcent, Boys, Top Girls, Defis, Miły Pan i Skolim. Trzeba się zatem przygotować na powrót imprezy w starym stylu, dawno oczekiwanej przez mieszkańców. Atrakcji nie zabraknie.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz