Pościg policyjny za 30-latkiem z sądowym zakazem prowadzenia samochodu

fot.policja
Reklamy
Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi z gminy Nowa Sucha, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i obowiązywał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jeśli okaże się, że kierował autem pod wpływem narkotyków, zarzuty zostaną uzupełnione.
Policjanci z Posterunku Policji w Nowej Suchej postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę seata, który na widok radiowozu natychmiast zmienił kierunek jazdy. Włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne, ale mężczyzna nie reagował, przyspieszył i zaczął uciekać.

Policyjny pościg za kierowcą był prowadzony przez kilka kilometrów od DK92 w Kozłowie Szlacheckim przez Nowy Dębsk, Nowy Kołów Pierwszy i ponownie przez Kozłów Szlachecki, gdzie skręcił do jednej z posesji. Okazało się, że autem kierował 30-letni mieszkaniec gminy Nowa Sucha. Oprócz niego w samochodzie była jeszcze 21-letnia pasażerka.

Mężczyzna został zatrzymany, ponieważ obowiązywał go sądowy zakaz kierowania pojazdami. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że był trzeźwy, ale analizator narkotyków zasygnalizował konieczność wykonania badania laboratoryjnego na obecność środków odurzających. Mieszkańcowi gminy Nowa Sucha została pobrana krew. Od wyniku zależy czy 30-latek będzie dodatkowo odpowiadał za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków.

W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej czym zmusił policjantów do pościgu oraz kierowania pojazdem wbrew obowiązującemu sądowemu zakazowi. Za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że wobec kierującego, który złamie sądowy zakaz, sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz