Otwarte oferty na inwestycje

fot.pixabay

NOWA SUCHA Druga połowa lipca w Nowej Suchej to czas rozstrzygnięć przetargów. Decyzje odnośnie inwestycji jeszcze nie zapadły, ale są już znane oferty.

Na budowę boisk wielofunkcyjnych w Kozłowie Biskupim wpłynęło aż 7 ofert. Jednak najkorzystniejszą w opinii gminy złożyła firma Giermakowska Roboty Drogowe i Brukowe Budowa Kortów Tenisowych z Łęgonic Małych, która zobowiązała się wykonać prace za 355 582,47 złotych brutto. Prawie 200 tys. złotych więcej zażyczyła sobie firma oferująca najwyższą stawkę. Czy przetarg zostanie przyjęty, okaże się niebawem.

Z kolei na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Okopach oraz w Kozłowie Biskupim na ul. Pogodnej zgłosiła się tylko jedna firma na obie inwestycje – Santinex Robert Siekierski z Helenki. W przypadku Okopów dała cenę 480 069 złotych. Jednak ten przetarg został unieważniony z racji tego, że oferowana cena przekraczała kwotę, jaką zaproponował zamawiający czyli gmina na tę inwestycję. Natomiast w Kozłowie Biskupim oferta, choć tylko jedna i wyniosła 1 064 134,50 złotych brutto, została przez władze gminy zaaprobowana i będzie realizowana po podpisaniu umowy z firmą.

Również w przetargu na wymianę oświetlenia ulicznego zainteresowana była jedna firma. Był nią Zakład Instalatorstwa Elektrycznego Elektro-Mar Marek Pająk z Kozłowa Biskupiego. Zaproponował za wykonanie prac cenę 157 462,14 złotych brutto.

Jeśli pozostałe dwa przetargi ze zgłoszonymi najkorzystniejszymi ofertami zostaną zaaprobowane, a umowy podpisane, inwestycje ruszą w najbliższym czasie.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz