Opaska może uratować życie

Centrum Usług Społecznych zakupiło i rozdysponowało w sumie 84 specjalnych opasek w ramach programu ,,Korpus Wsparcia Seniorów”. W poniedziałek 1 sierpnia bezpłatne urządzenia otrzymali kolejni mieszkańcy Sochaczewa powyżej 65 roku życia.

Wcześniej, 1 czerwca, opaski odebrało już 60 seniorów. Ich zakup był możliwy dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, w kwocie blisko 80 tys. zł.

Rządowy program „Korpus Wsparcia Seniorów” zapewnia bezpieczne funkcjonowanie osób starszych mających problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzących samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkających z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającej opieki. W przypadku nagłego zagrożenia życia, wciśnięcie guzika alarmowego SOS, znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się z gotowym do interwencji operatorem.

Każde urządzenie jest indywidualnie przypisane do konkretnego użytkownika. Opaski posiadają również funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe, takie jak puls, ciśnienie krwi, saturacja, mają wbudowany również tak zwany detektor upadku. W przypadku niepokojących danych sprawujące całodobową opiekę na odległość nad seniorami centrum monitoringu postara się skontaktować z użytkownikiem opaski lub wezwie pomoc medyczną. Senior nie musi akurat przebywać w swoim domu, bowiem urządzenia mają wbudowany lokalizator GPS.

W poniedziałek 1 sierpnia w Centrum Usług Społecznych 24 mieszkańców Sochaczewa powyżej 65 roku życia odebrało urządzenia. Seniorzy przeszli także krótkie szkolenie z przedstawicielem firmy producenta opasek.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz