Niebieska Tancbuda w weekend

Fot. Stachuriada.pl
Reklamy

KONARY Już w ten weekend w Konarach odbędzie się IV Niebieska Tancbuda – Stachuriada, czyli Festiwal Twórczości Edwarda Stachury. Od trzech lat impreza ta cieszy się coraz większą popularnością i zyskuje coraz większą ilość uczestników.

W tegorocznej edycji Niebieskiej Tancbudy wystąpią – Irena Salwowska z zespołem, Cztery Pory Miłowania, Jacek Sokołowski i Jacek Kadis. Tak jak w poprzednich latach, w ramach festiwalu odbędą się warsztaty literackie, plener malarski, ptasi spacer nad Bzurą i po raz pierwszy w tym roku warsztaty taneczne. Całość zakończy się ogniskiem do rana w Bazie pod Konarami. Festiwal jest okazją do integracji nie tylko lokalnej społeczności, ale też miłośników twórczości Edwarda Stachury z całego kraju. W ramach tegorocznej edycji organizowana jest zbiórka darów rzeczowych dla uchodźców z Ukrainy, które do końca września będą im przekazywane.

Festiwal startuje 6 sierpnia na boisku przy Sali Wiejskiej w Konarach i Bazie pod Konarami. Gości tradycyjnie powita Krzysztof Wiśniewski, redaktor naczelny Stachuriada.pl. Część warsztatowa rusza o godzinie 8.00. Warsztaty malarskie poprowadzi Marcin Hugo-Bader, literackie – Barbara Rejek, a taneczne – Patrycja Gajek. Po otwarciu części muzycznej ogłoszone zostaną wyniki konkursu, plonu literackich warsztatów. Od 16.00 do 22.00 prezentowany będzie blok koncertowy. A po nim ognisko do rana w Bazie pod Konarami. Od 5.00 do 7.00 – Ptasi spacer nad Bzurą, który poprowadzi Sławomir Kasjaniuk, przewodnik po Kampinoskim Parku Narodowym. W trakcie festiwalu będzie możliwość zakupienia książek autorów, płyt i obrazów artystów, a także ekologicznej biżuterii wykonanej przez Katarzynę Kokorzycką-Kasjaniuk.

Festiwal otrzymał dofinansowane ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Porozumieniu Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego oraz ze środków z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w ramach zadania „Działaj Lokalnie z POPSem”.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz