Zapraszamy na VII Święto Bzury

otchłań grzechu
Fot. Aldona Błaszczyk-Szostak
Reklamy

Dziś zapraszamy VII edycję Święta Bzury. Będą konkursy, zawody, koncerty i wiele ciekawych stoisk. Organizatorem Święta, które odbędzie się w sobotę, 27 sierpnia, jest Express Sochaczewski i Urząd Miejski w Sochaczewie.

Przed nami kolejna już VII edycja jednej z największych imprez plenerowych Sochaczewa, czyli Święto Bzury. W tym roku święto będzie miało szczególny charakter, zabraknie bowiem jego pomysłodawcy, którym był Janusz Szostak.

– Ale zabraknie go tylko ciałem, duchem będzie nadal z nami. Otóż Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa, poprosił nas, aby od tego roku impreza nazywała się Święto Bzury imienia Janusza Szostaka. Jest to forma podziękowania Januszowi ze strony miejskiego samorządu za działania na rzecz miasta i jego mieszkańców – mówi Jerzy Szostak, redaktor naczelny Expressu Sochaczewskiego. Dodając, że przykład organizacji Święta Bzury jest dowodem na to, że jeżeli tylko chcemy, to jesteśmy w stanie współpracować razem na rzecz miasta i jego mieszkańców. – Janusz przez całe życie marzył o tym, aby tereny nad Bzurą stały się miejscem, gdzie mieszkańcy mogą odpoczywać, spotykać się i bawić, i te marzenia się spełniły.  I za to chciałbym wszystkim, którzy się do tego przyczynili podziękować, ponieważ nie ma nic piękniejszego niż spełnione marzenia – mówi Jerzy Szostak. Dodając, że tegoroczne święto będzie różnić się od poprzednich także z powodu samej formuły.

A ta tegoroczna, to powrót do krainy dzieciństwa. Stąd olbrzymia liczba zawodów i konkursów, zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Nad Bzurę powrócą m.in. wyścigi rowerowe dla najmłodszych czy zawody wrotkarskie. Po raz pierwszy w historii Sochaczewa zostanie zorganizowany spływ na byle czym Bzurą. Choć nie do końca będzie to pierwszy taki spływ. Pierwszego dokonało pod koniec lat 50. ubiegłego wieku pięciu brzdąców, mających po kilka lat: Andrzej Wągrocki, Paweł Orych, Marian Janiszewski, Kazimierz Janiszewski oraz mój brat Waldemar Szostak.  W olbrzymiej, metalowej balii pokonali oni dystans od przystani do miejsca, w którym stoi obecnie Pomnik Obrońców Sochaczewa. I właśnie taki dystans będą mieli do pokonania uczestnicy spływu na byle czym – wyjaśnia redaktor naczelny Expressu Sochaczewskiego.  Dodajmy, że z kolei naczelny Expressu wraz z Mirosławem Adamkiewiczem, Wojciechem Czubatką oraz Hubertem Cytowskim jako pierwsi w historii na tratwie z butelek spłynęli Bzurą z Łowicza do Sochaczewa.

O zmianie formuły święta, która od tego roku ma kojarzyć się przede wszystkim ze sportem i rekreacją, mówi także Agata Kalińska, naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Sochaczewie, która razem z Januszem Szostakiem od samego początku  organizowała Święto Bzury.

Cieszę się, że kolejny raz realizujemy wspólnie z redakcją Expressu Sochaczewskiego  już VII edycję Święta Bzury. Program tegorocznej imprezy obfituje w liczne atrakcje. Uczestnicy będą mogli skorzystać z ciekawych propozycji w strefie sportowej, zdrowotnej (pomiar ciśnienia tętniczego, badanie zawartości cukru we krwi, analiza zawartości wody (procent, kg), analiza tkanki tłuszczowej (procent, kg), analiza BMI, analiza masy mięśniowej (kg),wisceralna tkanka tłuszczowa poziom), zapoznać się z ofertą  proponowaną sochaczewianom przez działające  na terenie miasta  NGO-sy , wziąć udział w licznych konkursach sprawnościowych, kreatywnie spędzić czas w strefie zabaw i animacji dla dzieci, zgłębić tajniki pracy lokalnych służb mundurowych i skorzystać ze strefy znakowania rowerów.  Wśród atrakcji nie zabraknie także festiwalu – HOLLY Świat Kolorów oraz dmuchańców dla najmłodszych.  Wierzymy, że odwiedzającym VII Święto Bzury  przypadnie do gustu także  bogata strefa gastronomiczna. Natomiast widzami  amfiteatru od wczesnych godzin popołudniowych owładnie muzyka miła dla ucha i zachęcająca do tańca – mówi Agata Kalińska.

Jak przedstawia się program VII Święta Bzury im. Janusza Szostaka, które odbędzie się w sobotę, 27 sierpnia? Podobnie jak w ubiegłym roku impreza będzie odbywała się w dwóch strefach: amfiteatr i bulwary. Święto rozpocznie się o godzinie 15.00, choć część imprez będzie się odbywało już w godzinach przedpołudniowych.

W pierwszej strefie, czyli w amfiteatrze przewidziano między innymi: animacje dla dzieci – ELSA, rozstrzygnięcie konkursu na wiersz o Bzurze „Laur Bzury”– Express Sochaczewski, muzyczne inspiracje z udziałem „Pędzących Jaguarów” – mikrofon dla wszystkich – karaoke nad Bzurą, wianek piosenek z Mariną, wstęp  „Pędzących Jaguarów”, zespołu TEREN C i TAJM, oraz Koncert Moniki Mariotti zatytułowany „SPAGHETTI POLONEZE”, a Święto zakończy dyskoteka, którą poprowadzi DJ Sebastian.

Z kolei w drugiej strefie, czyli na bulwarach, pojawią się stoiska i propozycje spędzenia wolnego czasu z:  MOSiR, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, ZWiK, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie, Komendą Powiatową Policji w Sochaczewie, 3 Warszawską Brygadą Rakietową Obrony Powietrznej, 6 Mazowiecką Brygadą Obrony Terytorialnej, ZHP Sochaczew,  SWOPR, UKS „dwójka” Sochaczew, UKS Dragon Fight Club, UKS „Orkan Judo”, SKTS, UKS „Siódemka”, UKS Sochaczewskie Centrum Sportów, Karate Klub Sochaczew, KP Orkan Sochaczew, Piłkarskie Orły, Klub Maratończyka „Aktywni”, Stowarzyszenie Na Rzecz Sportu i Rekreacji „Razem i Sprawnie”, WKS „MOSiR” Sochaczew,  RC Orkan Sochaczew i Rugby Veterans,  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sochaczewie, Polski Czerwony Krzyż Klub Honorowych Dawców Krwi Ziemni Sochaczewskiej w Sochaczewie, SUTW, ATUT, TPD, Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym „Z Sercem Do Wszystkich”, Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza, Stowarzyszenie Planszówki w Sochaczewie, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Sochaczewie, Gymme Fitness Club, Xtreme Fitness Sochaczew, Stoiska Gmin Powiatu Sochaczewskiego będzie także Strefa konsultacyjna i strefa zabaw CPK.

Na bulwarach odbędą się również pokazy ratownictwa wodnego: SWOPR, Straż Pożarna oraz otwarte zawody kajakowe ”Bzura 2022” oraz Spływ „Na byle czym” i zawody rolkarskie i wyścigi rowerków, jak również HOLLY ŚWIAT  – czyli święto kolorów.

Z kolei  UKS Dragon Fight Club zorganizuje przerzucanie opony na czas  oraz  na „Zwisy na drążku na czas”.

Natomiast  w strefie  animacji sportowych z MOSIR: Poznamy gry podwórkowe, w tym SOCHO KAPSEL DAY, Festiwal kredy oraz Trening komandosów.

Na bulwarach odbędzie się także przeciąganie liny: mieszkańcy Sochaczewa kontra organizatorzy

Do tego zostaną zorganizowane Otwarte Zawody Spinningowe o Mistrzostwo Koła PZW Sochaczew-Miasto o Puchar Burmistrza Sochaczewa oraz  Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar VII Święta Bzur. Będą także dmuchańce, strefa zdrowia, strefa znakowania rowerów i strefa wojskowa.

Przypomnijmy, że organizatorami Święta Bzury im. Janusza Szostaka jest  Miasto Sochaczew i Express Sochaczewski.

Natomiast współorganizatorzy to: MOSiR Sochaczew, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, ZWiK, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie, Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie, 3 Warszawska Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej, 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, ZHP Sochaczew, SWOPR, UKS „dwójka” Sochaczew, UKS Dragon Fight Club, UKS „Orkan Judo”, SKTS, UKS „Siódemka”, UKS Sochaczewskie Centrum Sportów, Karate Klub Sochaczew, KP Orkan Sochaczew, Piłkarskie Orły, Klub Maratończyka „Aktywni”, Stowarzyszenie Na Rzecz Sportu i Rekreacji „Razem i Sprawnie”, WKS „MOSiR” Sochaczew, RC Orkan Sochaczew i Rugby Veterans, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Sochaczewie, Polski Czerwony Krzyż Klub Honorowych Dawców Krwi Ziemni Sochaczewskiej w Sochaczewie, SUTW, ATUT, TPD, Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym „Z Sercem Do Wszystkich”, Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza, Stowarzyszenie Planszówki w Sochaczewie, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Sochaczewie, Gymme Fitness Club, Xtreme Fitness Sochaczew, HOLLY Świat Kolorów, Gminy Powiatu Sochaczewskiego.

A patronat honorowy nad imprezą objął Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz