Muzyczny odpust ze świętym

Niedziela, 21 sierpnia w gminie Rybno rozbrzmiewała muzyka disco polo. A to za sprawą III Festynu Odpustowego św. Bartłomieja Apostoła w Rybnie – Wielkim Wydarzeniem Muzycznym.

Na tę imprezę zaprosili – Damian Jaworski, wójt gminy Rybno, Gminna Biblioteka Publiczna, Rada Gminy w Rybnie, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Mieszkańcy i przybyli goście spoza gminy nie zawiedli. Było tłumnie i wesoło, a na koniec wiele pląsów.

Festyn odbywał się na stadionie gminnym przy ul. Wyszogrodzkiej. Już po 15.00 wystartował pierwszy z zaplanowanych zespołów – Apasjonata. Po nim, od 15.30 rozpoczął się Festiwal Debiutów Disco Polo.

O 17.15 natomiast organizatorzy zaprasili na koncert Arka Kopaczewskiego, zaś o 18.00 na scenie pojawił się zespół Faster. Tuż po nim gości zabawiał zespół Diego. Żaku pojawił się jako kolejny, a na koniec zaśpiewał zespół Diadem. Jednak to nie był koniec muzycznych niespodzianek w Rybnie. Od godziny 21.00 do 23.50 trwała wielka zabawa taneczna ze znanym, lokalnym zespołem Chaber’s. Impreza zakończyła się grubo po północy.

Najmłodszym zaoferowano sporo atrakcji – gry i zabawy z animatorami i darmowe dmuchańce. Jak zawsze dla każdego była strefa gastronomiczna pełna wszelakich pyszności. O podniebienia głodnych uczestników festynu zadbały również Koła Gospodyń Wiejskich – Babeczki z Rybna oraz Kuchareczki z Gminy Rybno. Zapewniły one moc przeróżnych frykasów zarówno dla młodych, jak i dla starszych wiekiem.

Muzyczne wydarzenie dofinansowane zostało ze środków samorządu województwa mazowieckiego,  które było partnerem przedsięwzięcia. Darczyńcą wydarzenia była też Fundacja Orlen. Festyn wsparli – poseł Maciej Małecki oraz Adam Orliński, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa  Mazowieckiego.

BN

Fot. Damian Jaworski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz