Muzeum zaprasza na konferencję

fot. archiwum
Reklamy

SOCHACZEW Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą ma przyjemność zaprosić do wzięcia udziału w konferencji naukowej: Dziedzictwo wojskowe w historii lokalnej XV w. – XX w. Uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować wyniki swoich badań oraz wziąć udział w dyskusji, dotyczącej wydarzeń i procesów związanych zarówno z pokojowym funkcjonowaniem wojska, jak i z działaniami bojowymi, kształtującymi historię lokalną.

Planowane są trzy bloki tematyczne dotyczące dziedzictwa: wojen i bitew, służby garnizonowej oraz przemysłu obronnego.

W każdym z powyższych bloków zorganizowane zostaną polsko i anglojęzyczne panele dyskusyjne. Do udziału zapraszamy zarówno młodych badaczy, jak i naukowców o ugruntowanej pozycji i bogatym dorobku. Zaproszenie jest szczególnie skierowane do naukowców działających na polu historii społecznej, historii wojskowości, historii gospodarczej, muzealnictwa oraz pokrewnych dziedzin. Propozycję tematu (ok. 300 słów) oraz krótki biogram prelegenta, prosimy przesyłać do 31 sierpnia 2022 r. (23.59 UTC) na adres history.conference.sochaczew@gmail.com.

Na ten sam adres prosimy także kierować wszelkie pytania, nasuwające się państwu w związku z planowaną konferencją. Zwieńczeniem konferencji będzie przygotowanie recenzowanej publikacji (w wersji elektronicznej lub tradycyjnej), zawierającej materiały pokonferencyjne, planowane na koniec grudnia 2022 r.

Konferencja odbędzie się w dniach 23-24 września 2022 r. (83 rocznica zakończenia Bitwy nad Bzurą) w Sochaczewie, z możliwością uczestnictwa zdalnego.

MZSiPBnB

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz