Mistrzowie Polski wracają do gry

fot.podglądowe
Reklamy
Obrona mistrzowskiego tytuły to cel jaki przed nowym sezonem stawiają sobie zawodnicy, trenerzy, działacze i zapewne także kibice Rugby Club Orkan Sochaczew. Już w sobotę na „Maracanie” pierwszy mecz z Posnanią.

– Mistrzostwo Polski, pierwsze w 51-letniej historii klubu ciągle nam się śni. Nie pozwalają o nim zapomnieć nasi wspaniali kibice, którzy wciąż nam gratulują. Gdzie nie pójdę, to odbieram podziękowania za emocje, jakich dostarczyliśmy sochaczewianom w poprzednim sezonie. Ale musimy już o tym zapomnieć. Teraz wszyscy będą z nami grali pod hasłem „bij mistrza”. I to jest nowa sytuacja, z którą musimy się oswoić – mówi trener mistrzów Polski w rugby, Maciej Brażuk.

Jego drużyna już w najbliższą sobotę, 20 sierpnia rozegra pierwszy mecz nowego sezonu. Mistrzowie Polski podejmą Posnanię Poznań. Spotkanie zaplanowano na godzinę 13.00.

– Cel jaki postawiliśmy sobie po zdobyciu złotego medalu to przede wszystkim utrzymanie trzonu tej drużyny. To wciąż jeden z dwóch najmłodszych zespołów w lidze. Drużyna z wielkimi perspektywami. Cel udało się osiągnąć, żaden z naszych wychowanków nas nie opuścił. Zmiany w składzie są, bo nie da się ich uniknąć, zwłaszcza jeśli komuś zmienia się sytuacja życiowa. Większość najważniejszych graczy zagranicznych z nami zostaje. Są też nowi, bardzo mocni. Drużyna powinna być co najmniej tak samo silna, jak rok temu – deklaruje prezes RC Orkan, Robert Małolepszy.

W nowym sezonie w barwach Orkana nie zobaczymy Edwina Jansena, który zaraz po zakończeniu poprzedniego ożenił się i na razie chce pomieszkać w ojczyźnie, ale nie wyklucza, że jeszcze do Sochaczewa wróci. Po sześciu latach gry w Sochaczewie do rodzinnego Krakowa wraca też Artur Fursenko. To także decyzja spowodowana względami osobistymi.

– Artur cały czas mieszkał w Krakowie, dojeżdżał do nas na mecze oraz piątkowe, czasem też czwartkowe treningi. Teraz obowiązki zawodowe nie pozwalałyby przyjeżdżać mu nawet na jeden trening w tygodniu. Dlatego wspólnie ustaliliśmy, że dla jego dalszej kariery będzie lepiej, jeśli wróci do Juvenii, gdzie zaczynała się jego przygoda z polskim rugby – wyjaśnia Brażuk.

W składzie jaki został zgłoszony do ligi nie ma też Danco Burgera oraz Rehana Baumanna. Do warszawskiej Skry przechodzi też Kamil Dudkowski. W ich miejsce pozyskano jednak bardzo wartościowych zawodników.

– Ze Skry przechodzi do nas jeden z najlepszych graczy III linii w Polsce, bardzo wszechstronny Jonathan O’Neill. Z Pogoni Awenta Siedlce pozyskaliśmy na zasadzie transferu definitywnego reprezentanta Polski, dużego, silnego gracza II i III linii młyna Krystiana Olejka. Formację ataku wzmocni były reprezentant Argentyny w rugby 7, mistrz Włoch z Rovigo w rugby 15, Nicolas Juan Coronel, który gra na środku ataku. Do tego do gry wraca Artem Zarovnyj. Na kolejny sezon zostają też z nami Peter Steenkamp oraz Andre Mayer – wylicza wieloletni kapitan RC Orkan, dziś wiceprezes klubu Zbigniew Dąbrowski.

– Naszym marzeniem i sportowym celem na nowy sezon jest obrona tytułu mistrzowskiego oraz rozegranie finału na własnym stadionie. Co oznacza, że powinniśmy po sezonie zasadniczym być na pierwszym miejscu w tabeli. Zadanie piekielnie trudne, bo liga będzie jeszcze silniejsza i bardziej wyrównana. Na potęgę zbroi się Skra, siły odzyskuje Master Pharm, Ogniwo nie mówi o niczym innym, jak o odzyskaniu tytułu, o medalach marzą w Lublinie i Gdańsku. Trener naszych rywali z Sopotu Karol Czyż mówi, że w tym sezonie zdobycie medalu, będzie jak mistrzostwo Polski i ja się z nim zgadzam  – dodaje Małolepszy.

– W nowym sezonie na pewno jedno się nie zmieni. Legendarna, sochaczewska Maracana będzie wciąż najlepszym w Polsce stadionem do rugby, z najlepszymi na świecie kibicami. To kibiców Maciej Brażuk w przedsezonowym wywiadzie do Skarbu Kibica Ekstraligi, określił jako nasz najsilniejszy punkt. Dla kibiców mamy nową ofertę – karnety. Zachęcamy do ich zakupu. To będzie wielkie wsparcie dla naszego klubu – mówi Robert Dłutek, prezes sochaczewskich weteranów.

Mecz z Posnanią Poznań w sobotę 20 sierpnia o godz. 13. Bilety po 20 i 10 zł.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz