Marek Olechowski odznaczony medalem za zasługi dla Policji

Reklamy

27 lipca, z okazji 103. rocznicy powstania Policji Państwowej, wójt Gminy Teresin Marek Olechowski otrzymał medal za zasługi dla Policji. To wyróżnienie za wybitne zasługi we wspieraniu ustawowych zadań realizowanych przez Policję.

Uroczystości zainaugurowała msza święta w kościele pw. św. Stanisława Biskupa. Po mszy na placu przed radomskim teatrem odbyła się część oficjalna. Ważnym jej punktem było wręczenie odznaczeń państwowych, resortowych, a także aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. Wyróżnienia wręczyli nadinsp. Pawał Dobrodziej – Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec.

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wójtowi Markowi Olechowskiemu przyznano brązowy Medal Za zasługi dla Policji. To efekt jego osobistego zaangażowania we współpracę z lokalną Policją. W 2019 roku do policjantów z komisariatu w Teresinie trafił nowoczesny radiowóz marki Hyundai i30, zakup którego w połowie łącznej wartości został dofinansowany z budżetu Gminy Teresin. Przy okazji warto zauważyć, że od roku 2000 Gmina Teresin systematycznie przeznacza kwotę 130 tys. zł na dodatkowe dwa etaty policjantów w posterunku. Gmina wsparła też kwotą 150 tys. zł kapitalny remont budynku posterunku, którego oficjalne otwarcie nastąpiło w lutym 2018 r. Wsparcie udzielone teresińskim funkcjonariuszom podniosło znacząco poziom pracy oraz standard ich wyposażenia służbowego. Przełożyło się to m.in. na szybszy czas reakcji na pojawiające się zdarzenia, a odpowiednie warunki techniczne przyczyniły się do podniesienia nie tylko komfortu pracy samych policjantów, ale przede wszystkim komfortu psychicznego obsługiwanych interesantów. – Dziękuję w imieniu Gminy Teresin, a Policjantom składam życzenia wszelkiego szczęścia i wdzięczności bezpiecznych mieszkańców. Można dobrze współpracować i nie być współpracownikiem – skomentował wydarzenie Marek Olechowski.

Wójt Marek Olechowski czyni starania, aby w miejsce dotychczasowego posterunku w Teresinie powstał całodobowy komisariat policji, co jest odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby mieszkańców, a także naszego samorządu. – To dla nas bardzo ważne. Jesteśmy gminą, w której znajduje się jedno z największych w Polsce sanktuariów. Przyjeżdża tu bardzo dużo ludzi. Trzeba zadbać o bezpieczeństwo nie tylko mieszkańców, ale i pielgrzymów, właściwie przypilnować porządku. Dziękuję za wsparcie w realizacji tego pomysłu Komendantowi Powiatowemu Policji w Sochaczewie insp. Michał Safjańskiemu, który jest przychylny tej inicjatywie – dodaje wójt.

UG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz