Lustracje w rejonie szkół powiatu sochaczewskiego

fot. archiwum Expressu Sochaczewskiego
Policjanci ruchu drogowego przygotowują się do powrotu dzieci i młodzieży do szkół. Wraz z funkcjonariuszami, stan oznakowania dróg i urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających przy 38 szkołach i placówkach oświatowych sprawdzali przedstawiciele zarządców dróg.
Wkrótce rozpocznie się rok szkolny, więc policjanci z sochaczewskiej drogówki przeprowadzają lustracje terenu w rejonie szkół i placówek oświatowo-wychowawczych w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”, które odbywają się wspólnie z przedstawicielami zarządców dróg.

Policjanci sprawdzają zasadność istniejącego oznakowania z uwzględnieniem natężenia ruchu, ukształtowania terenu, geometrii drogi oraz prawidłowości ustawienia, widoczności i stanu technicznego znaków drogowych, jak też urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających.

Mundurowi nie mieli wielu zastrzeżeń, ale zwrócili uwagę na nieczytelne lub zasłonięte przez gałęzie znaki drogowe, słabo widoczne oznakowanie poziome przejść dla pieszych oraz brak znaku, który informuje o zbliżaniu się do przejścia dla pieszych z którego często korzystają dzieci uczęszczające do szkoły.

Uwagi zostały przekazane zarządcom dróg, którzy zobowiązali się do ich usunięcia do końca wakacji.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz