Kładą chodniki i leją asfalt

fot.archiwum

W ostatnich dniach rozpoczęła się przebudowa chodnika na ulicy Wojska Polskiego, po lewej stronie na odcinku od ul. Kaczorowskiego do Słowackiego. To nie jedyny nowy trotuar, który pojawił się w ostatnim czasie.

Prace brukarskie na zlecenie ratusza wykonuje firma Agnes Bud. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy przebudowano chodniki na ulicach: Topolowej (prawa strona), Kochanowskiego (od ul. Targowej do wjazdu na osiedle). Całkiem nowe drogi dla pieszych pojawiły się na ul. Okrężnej (po lewej stronie na odcinku między Trojanowską i Targową) oraz po prawej stronie ul. Rumiankowej (między ul. Lazurową i Malinową).

Polali asfaltem

Ale na tym nie koniec. Jak informuje Urząd Miejski, w najbliższych miesiącach planowane są kolejne prace. Stare, betonowe płyty chodnikowe wymienione zostaną na kostkę brukową na kolejnym odcinku Wojska Polskiego, po prawej stronie między ulicami Ziemowita i Wróblewskiego. Nowy chodnik pojawi się też po prawej stronie od wjazdu z al. 600-lecia, na ul. Kosińskiego oraz na dwóch fragmentach ulicy Lotników.

Z kolei w ramach programu „Drogi zamiast błota” asfalt wylano na ulicach Rejtana – 160 m), Ostrzeszewskiej – 120 m), dwóch łącznikach między Trojanowską i Słowiańską oraz Słowiańską i Jaracza – łącznie 150 m). To tylko część tegorocznych planów drogowych.

Naprawiana będzie m.in. w pierwszym etapie nawierzchnia ulicy Kochanowskiego, na odcinku Trojanowska-Targowa. Wykonawca otrzymał już zlecenie na te prace – informuje burmistrz Piotr Osiecki.

Wspólnie do celu

Od kilku miesięcy burmistrz, przy wsparciu wiceprzewodniczącego sejmiku Adama Orlińskiego, prowadził z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich rozmowy o kolejnych remontach dróg zarządzanych przez marszałka, a leżących w granicach administracyjnych Sochaczewa. Nie zostało ich dużo, bo większość w ostatnich latach przebudowano, wyposażono w ścieżki rowerowe, nowe chodniki. Do wykonania został m.in. odcinek Alei 600-lecia między skrzyżowaniem z ulicą Staszica a torami kolei wąskotorowej, oświetlenie tego fragmentu oraz ścieżka rowerowa biegnąca w ulicy 15 Sierpnia od granic miasta do skrzyżowania z ulicą Boryszewską. I te trzy zadania MZDW ma realizować we współpracy z miastem.

Przypomnijmy, że na sesji 15 marca burmistrz zaproponował radzie, by dokonać zmian w budżecie, po 110 tys. zł przeznaczyć na pracowanie projektów przebudowy odcinka Alei 600-lecia i ścieżki rowerowej w 15 Sierpnia oraz wydzielić 50 tys. zł na projekt oświetlenia.

Kilka lat temu wypracowaliśmy z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich zasady współpracy. Miasto płaci za opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy drogi wojewódzkiej, a potem przekazuje te materiały MZDW. Zlecamy też zaprojektowanie oświetlenia i płacimy za montaż lamp. Stawiamy na energooszczędne oświetlenie ledowe, równie efektywne, ale znacznie tańsze od tradycyjnego. Na tych samych zasadach zapewniliśmy wkład własny, m.in. przy remoncie ulicy Chodakowskiej, Chopina czy   wojewódzkiego odcinka ulicy 15 Sierpnia – przypomina Piotr Osiecki.

UM Sochaczew / Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz