Jazzowo i rodzinnie

Reklamy

SOCHACZEW W niedzielę, 7 sierpnia odbył się w amfiteatrze kolejny w ramach IV Festiwalu Jazzowego. Na scenie wystąpił duet Dorota&Hanryk Miśkiewicz. Artyści przedstawili kompozycje z płyty „Nasza miłość”, która ukazała się w 70. urodziny Henryka Miśkiewicza. To pierwszy, wspólny krążek, nagrany przez córkę Dorotę i jej ojca. Jak niezwykłe były to utwory, zagrane i wyśpiewane perfekcyjnie sochaczewska publiczność mogła przekonać się w trakcie koncertu. W trakcie koncertu rodzinnemu duetowi towarzyszyli pianista Piotr Orzechowski „Pianohooligan”, kontrabasista Sławomir Kurkiewicz oraz perkusista Michał Miśkiewicz. Wykonawcy koncertu zostali przyjęci owacyjnie.

Dorota Miśkiewicz to wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka i autorka tekstów. W czasie występu udowodniła, że śpiewa wspaniałym, mocnym głosem. Nie przez przypadek zdobyła rok temu laur ubiegłorocznego Jazz Forum jako najlepsza wokalistka jazzowa.

Z kolei Henryk Miśkiewicz to wybitny saksofonista i klarnecista, laureat licznych nagród w tym Fryderyków i Srebrnego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Choć jest legendą polskiego jazzu, znanym w kraju i zagranicą, to jednak nadal niezwykle twórczym i pełnym pasji artystą.

BN

fot. UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz