Elżbietów – obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

fot.policja
Reklamy
W Elżbietowie doszło do obywatelskiego ujęcia pijanego kierowcy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Policjanci zostali powiadomieni o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierowcy. Do Elżbietowa pojechał patrol ruchu drogowego.

Z ustaleń wynika, że 57-letni kierowca matiza miał problem z utrzymaniem auta na swoim pasie. Mężczyzna, który jechał za nim, zadzwonił na numer alarmowy i powiadomił o swoich podejrzeniach. W Elżbietowie, gdy kierowca daewoo zatrzymał auto i wysiadł z samochodu, odebrał mu kluczyki. Zatrzymali się również inni kierowcy gotowi pomóc.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Urządzenie wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu żyrardowskiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jak wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy za pomoc w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz