Eko Piknik Kampinos

Reklamy

Nasz patronat

Serdecznie zapraszamy 21 Sierpnia, od godziny 14.00 na XXII. edycję kampinoskiego Eko Pikniku! Ci, którzy nas już znają wiedzą, że impreza odbywa się w miejscowości Kampinos A 30a, przy drodze wojewódzkiej nr 580, i jak co roku zapewniamy miejsca parkingowe w pobliżu imprezy.

Eko Piknik w Kampinosie to impreza o ugruntowanej już renomie, a po pandemicznej przerwie, mamy wiele sygnałów, że nasi mieszkańcy i sympatycy zdążyli się już za tymi kampinoskimi spotkaniami stęsknić. To co przyciąga naszych gości to atmosfera – luzu, niespiesznego celebrowania spotkań przy dobrym jedzeniu, muzyce. Możliwość zakupu wyjątkowych przedmiotów na kiermaszu produktów regionalnych, pysznych swojskich wędlin, serów czy też pieczywa, wypieków, których smak przywodzi najlepsze wspomnienia…Na terenie imprezy będzie pokaz zabytkowych pojazdów, w tym maszyn rolniczych. Nie może oczywiście zabraknąć i naszych strażaków, którzy cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród najmłodszych, gdyż każdy chłopiec marzy, żeby zostać strażakiem. Ale dziewczynki też o tym marzą!

Na naszych najmłodszych czeka strefa dmuchańca i kucyki, dla nieco starszych i tych o mocnych nerwach przygotowaliśmy wesołe miasteczko, z szeregiem atrakcji!

Jednym z naszych partnerów jest Ośrodek Doradztwa Rolniczego, który w tym roku przygotował dla naszych gości liczne konkursy z ciekawymi i cennymi nagrodami, w tym; konkurs przeciągania liny – przy tej konkurencji jest zawsze mnóstwo emocji podobnie jak w konkurencji dojenia krowy….. Na Pikniku, do degustacji nieziemskich pyszności zaprasza KGW, a w gminnym namiocie na naszych gości również będzie czekać małe co nieco. Pracownicy Kampinoskiego Parku Narodowego zapraszają do odwiedzenia stoiska – nie będzie nudy, a sami się przekonacie, że życie w sąsiedztwie parku ma wiele zalet.

Szczególnie zachęcam naszych gości do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa, w godzinach od 13.00 do 17.00, prowadzoną przez Klub HDK „Maksymilian”.

A na koniec kilka słów o naszych gwiazdach; Daria, niezwykle utalentowana piosenkarka, kompozytorka oraz autorka tekstów. Jeden z jej najbardziej znanych hitów „Paranoja” już w pierwszym tygodniu trafił na listy Air Play – Top – i nic w tym dziwnego, gdyż utwór jest elektryzujący! Niewielu wie, że Daria miała śpiewać w operze, jednakże jako 18 latka zdecydowała się podbić Londyn i dostała się na aktorstwo szekspirowskie! To niezwykła osobność, ambitna, młoda kobieta, która wie czego chce – a patrząc na ilość wyświetleń na kanałach społecznościowych – warto przyjść i zobaczyć ją na scenie!

Na kampinoskiej scenie wystąpi również zespół LemON, a koncert wpisuje się w jubileusz 10-lecia istnienia zespołu. LemOn’u można słuchać bez końca, ktoś kiedyś powiedział, że ich muzyka to inny wymiar dla duszy – i miał w tym sporo racji. Wrażliwość wokalisty, ciekawe teksty sprawiają, że LemOn występuje na najbardziej prestiżowych festiwalach. Jesteśmy pewni, że po koncercie wszyscy będziemy nucić „żadnego końca świata dziś nie będzie bo w Tokio jest już jutro” – a w tych postpandemicznych czasach to jakże niezwykle piękne słowa otuchy!

Serdecznie zapraszamy do Kampinosu 21 sierpnia! Czekamy na Was!

Monika Ciurzyńska

Wójt Gminy Kampinos

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz