Drugi etap organizacji ruchu przy budowie ronda w Żukowie

fot.podgladowe
Reklamy

W ramach prowadzonej powiatowej inwestycji na skrzyżowaniu dróg w Żukowie od najbliższego czwartku, 18 sierpnia br. od godziny 13.00 zostanie wprowadzony etap drugi tymczasowej organizacji ruchu.

Kierowcy nie pojadą teraz wlotem w stronę Mistrzewic, nastąpi otwarcie drogi w stronę Młodzieszyna. Czyli z ulicy Gawłowskiej, aby dojechać do Żukowa i dalej do Mistrzewic, pojedziemy w lewo i wyznaczonym objazdem przez Helenkę. Z Chodakowa nie skręcimy w prawo. Od strony Żukowa do miasta Sochaczew przejedziemy objazdem przez Helenkę. Wszelkie informacje o objazdach umieszczone są na tablicach informacyjnych, ustawionych na każdej z dróg dojazdowych. Przez cały okres trwania prac wykonawca zapewnia przejezdność skrzyżowania. Ruch pieszych pozostaje niezmieniony.  Sterowanie ruchem odbywa się za pomocą sygnalizacji świetlnej, obowiązuje ruch wahadłowy.

Przypomnijmy, przebudowę skrzyżowania dróg powiatowych w Żukowie realizuje firma  STRABAG Sp. z o.o. Ma ono powstać do końca bieżącego roku. Inwestycja kosztować będzie blisko 1,7 mln zł. W miejscu niebezpiecznej krzyżówki, w ramach dotacji na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w naszym powiecie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg powstaje całkiem nowe bezpieczne rozwiązanie – skrzyżowanie o ruchu okrężnym.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz