Czas wracać do szkoły

Reklamy
Dzieciom i młodzieży trudno w to uwierzyć, ale to niestety prawda. Wakacje już za nami i trzeba się pogodzić z faktem, że najbliższy dodatkowy dzień bez lekcji to dopiero 14 października, czyli Dzień Edukacji Narodowej.

Przed uczniami rok nauki, na szczęście przerywany kilkudniowymi odpoczynkami. Świąteczno-noworoczna przerwa potrwa od 23 do 31 grudnia (wraz z sobotami i niedzielami to dziesięć dni wolnego), ferie zimowe na Mazowszu wyznaczono w okresie 13-26 lutego (szesnaście dni bez kartkówek i odpytywania), przerwa wielkanocna między 6 a 11 kwietnia to sześć dni laby. Dodajmy, że są jeszcze tzw. dni dyrektorskie, czyli w przypadku szkół podstawowych maksymalnie osiem dni w roku, w których mogą nie odbywać się zajęcia lekcyjne. Zapewne większość placówek za dzień wolny od zajęć uzna 2 maja, wypadający w przyszłym roku we wtorek, a dzięki temu uczniowie zyskają pięciodniowy, wydłużony weekend.

W tym roku szkolnym w prowadzonych przez ratusz sześciu szkołach podstawowych, w klasach I-VIII, rozpocznie naukę  2.833 uczniów. Utworzonych zostanie łącznie 126 oddziałów, w tym 17 oddziałów klas I, w których naukę rozpocznie 415 dzieci. W miejskich podstawówkach uruchomionych będzie osiem oddziałów zerowych, a te otoczą opieką 200 dzieci. W pięciu miejskich przedszkolach, w 29 oddziałach, opiekę znajdzie 695 dzieci.

W szkołach i przedszkolach pracę rozpocznie 421 nauczycieli i 237 pracowników administracji i obsługi.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz