Bezpłatne warsztaty z cyberbezpieczeństwa

Reklamy
“Koduj z Gigantami” to największe w Polsce bezpłatne warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży. Jedenasta już akcja edukacyjna potrwa od 3 do 25 września w całej Polsce. Wydarzenie wspierają MEN, GovTech, NASK i ORE.

Wiek i miejsce już dawno przestały być barierą w nauce programowania. Powszechny dostęp do urządzeń i nowych technologii sprawia, że dzieci już od najmłodszych lat mogą rozpocząć naukę zawodu przyszłości. Szansą na postawienie pierwszych kroków w programowaniu są bezpłatne warsztaty “Koduj z Gigantami”, w których stacjonarnie lub online mogą wziąć udział dzieci i młodzież z całej Polski. Zapisy prowadzone są na stronie www.kodujzgigantami.pl.

Program zajęć “Koduj z Gigantami” dostosowany jest do możliwości dzieci i młodzieży w różnym wieku. Wszystko to odbywa się w przyjaznym dla nich środowisku przy wykorzystaniu popularnych gier komputerowych, znanych aplikacji czy języków programistycznych. Tym razem uczestnicy nie tylko będą programować, ale poznają też zagadnienia związane z cyberzagrożeniami i sposobami na bezpieczne korzystanie z sieci. Dziś ataki hakerskie są tak powszechne, że powinniśmy wyczulać na nie dzieci już od najmłodszych lat, aby wiedziały jak zadbać o bezpieczne hasło, jak odróżnić fałszywe strony i jak się bronić przed czyhającymi na nich w sieci zagrożeniami.

Na młodszych uczestników warsztatów czekają zajęcia z programowania w języku Scratch oraz w świecie popularnej i lubianej przez dzieci gry Minecraft. Dzieci w wieku 10-12 lat także zmierzą się z nauką programowania w języku Scratch lub będą mogły wybrać zajęcia prowadzone w środowisku App Inventor. W przypadku warsztatów online, do wyboru są także warsztaty z tworzenia stron internetowych.

Starsi uczestnicy warsztatów zmierzą się z kodowaniem w znanych i popularnych językach programowania, które są powszechnie używane w branży IT, a młodzież w wieku 13 -18 lat dowie się, jak tworzyć generatory haseł czy aplikacje blokujące reklamy. I będzie też coś dla dorosłych. Rodzice sprawdzą, w trakcie warsztatów online, czy ich hasła nie zostały zhakowane, poznają też przykłady hakerskich wyłudzeń.

Akcja będzie prowadzona we wrześniu w całej Polsce, zarówno w formule stacjonarnej jak i online. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, konieczna jest jedynie rejestracja na wybrane warsztaty. W Sochaczewie warsztaty będą się odbywały w dniach 17-18  września. Więcej informacji na stronie www.kodujzgigantami.pl (tel. 538-453-252).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz