Beethoven i Chopin w interpretacji Ryana Martina Bradshawa

Reklamy

To będzie wyjątkowe spotkanie z młodością, wybitnym talentem, muzyką Beethovena i Fryderyka Chopina. Projekt artystyczny „Chopin i Szembek” (28 sierpnia, park przy ul. Traugutta i amfiteatr) zwieńczy koncert Ryana Martina Bradshawa, wybitnego muzyka, mającego zaledwie 15 lat wirtuoza fortepianu.

Ryan Martin zaczął grać na pianinie w wieku 6 lat. Od 8 roku występował z uznanymi orkiestrami, m.in. ze Słowacką Orkiestrą Kameralną, orkiestrą filharmonii moskiewskiej czy w Łodzi z Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej. Obecnie jest uczniem British International School Bratislava. Muzycznie kształcił się na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk w Wiedniu dla wybitnie uzdolnionych. Swój pierwszy recital dał w wieku 10 lat (2016). Występował m.in. w salach koncertowych w Wiedniu, Salzburgu, Kopenhadze, Budapeszcie i Moskwie.

To zwycięzca wielu konkursów muzycznych. W 2020 roku wrócił z Moskwy z pierwszą nagrodą Międzynarodowego Konkursu Telewizyjnego Młodych Muzyków, w 2019 roku wygrał Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla młodzieży w Szafarni, a drugie miejsce zajął w Danii na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Aarhus. Pierwsze miejsca zajmował też na międzynarodowych konkursach młodych wirtuozów w Zagrzebiu, Grazu, Bratysławie, Koszycach, Salzburgu czy czeskim Brnie.

Ryan Martin Bradshaw wystąpi w sochaczewskim amfiteatrze na podzamczu 28 sierpnia o 19.00. Wstęp wolny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz