Dożynki parafialne w Kamionie

Reklamy
21 sierpnia w Kościele p.w. św. Michała Archanioła i św. Anny w Kamionie odbyły się dożynki parafialne wieńczące tegoroczne żniwa, gdzie sprawowana była msza święta dziękczynna za plony której przewodniczył ks. Sylwester Łajszczak.
Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk podziękowała Rolnikom za wielki trud pracy jaki wkładają w zbiór plonów oraz poprosiła o odprawienie mszy dziękczynnej, po czym głos zabrał również Sławomir Makowski Przewodniczący Rady Gminy, który pełnił rolę starosty dożynkowego. Po mszy świętej życzenia złożyli także Adam Orliński Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Anna Orlińska – w imieniu Ministra Macieja Małeckiego oraz Wójt Gminy Brochów Piotr Szymański.
Tradycyjnie podczas dożynek nie mogło zabraknąć koszy z darami, które zostały złożone przez delegacje okolicznych miejscowości oraz przedstawicieli samorządów gminy Młodzieszyn – Monikę Pietrzyk Wójt Gminy, Annę Sobieraj Sekretarz Gminy i Małgorzatę Zawadzką Skarbnik Gminy, oraz gminy Brochów – Piotra Szymańskiego Wójta Gminy i Łukasza Kopkę zastępcę Wójta.
Rolę Starostów Dożynkowych pełnili Państwo Małgorzata Budek i Sławomir Makowski z Nowego Kamiona.
Zgodnie ze staropolską tradycją, po mszy świętej, parafianie podzielili się dożynkowym chlebem, którym częstowali wójtowie gminy Młodzieszyn i Brochów. Wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni przez Monikę Pietrzyk i Księdza Sylwestra na grilla ufundowanego przez Gminę Młodzieszyn oraz poczęstunek przygotowany przez parafian i Koło Gospodyń wiejskich „Kamionki”.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji dożynek oraz miłą, rodzinną atmosferę. Dziękujemy także starostom dożynkowym. Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy spędzić tę niedzielę w zdrowiu i przy dobrym słowie.
UG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz