2,3 mln już na kontach rodziców

fot.pixabay
2,3 mln już na kontach rodziców w powiecie sochaczewskim rodzice złożyli ponad 6,5 tysiąca wniosków o tzw. 300 plus, czyli świadczenie na zakup wyprawki szkolnej. W ramach programu „Dobry start” do ZUS-u wpłynęło prawie 9,3 tys. wniosków obejmujących dzieci mieszkające w naszym powiecie. ZUS wypłacił już większość należnych świadczeń (85 procent). Na konta rodziców trafiło 2,32 mln złotych.
Jeśli chodzi o województwo, to na całym Mazowszu na konta rodziców przelano 142,6 mln zł w ramach programu „Dobry Start”, a w skali kraju kwota wypłaconych świadczeń przekroczyła miliard złotych.

Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o 300 zł z programu „Dobry Start”. Jak dotąd  złożyli ich ponad 2,9 mln na 4,1 mln dzieci. Najwięcej wniosków ZUS dostał z województwa mazowieckiego i śląskiego, najmniej z opolskiego.

Wnioski będą przyjmowane do końca listopada wyłącznie elektronicznie – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Jeśli chcemy, aby pieniądze na zakup wyprawki szkolnej trafiły na konto najpóźniej 30 września, to warto się pospieszyć i wniosek złożyć jeszcze przed końcem wakacji, czyli do 31 sierpnia. Jeżeli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach – we wrześniu, październiku lub listopadzie – to pieniądze trafią na konto w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz