Zapraszamy na spotkanie z odkrywcą źródeł Amazonki

Reklamy
Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku razem z Miejską Biblioteką Publiczną zaprasza na spotkanie autorskie z Jackiem Pałkiewiczem, które odbędzie się 12 lipca o 17.00 w kramnicach miejskich w Sochaczewie.

Jacek Pałkiewicz to  reporter, jeden z najbardziej aktywnych podróżników i eksploratorów naszych czasów. Trener i twórca survivalu w Europie. Niestrudzony organizator wypraw na wszystkich szerokościach geograficznych globu. Z zapałem dokumentujący pradawne kultury małych grup etnicznych, które pod niszczącymi wpływami naszej cywilizacji na zawsze znikają z powierzchni ziemi.

Na swoim koncie ma wiele osiągnięć i wyróżnień jak: odkrycie źródła Amazonki, szkolenia kosmonautów i jednostek antyterrorystycznych, założenie pierwszej w Europie szkoły survivalu. Jest autorem ponad 40 publikacji książkowych (w tym wydania wznowione, uaktualnione i rozszerzone) i niezliczonych publikacji w prasie międzynarodowej. Odbył i zorganizował ponad 100 wypraw i podróży w różne zakątki ziemi.

Do dnia dzisiejszego pozostaje aktywny w swoich profesjach. Podróżuje oraz prowadzi i organizuje wyprawy na całym świecie i na różną skalę. Nieprzerwanie pisze artykuły dla prasy polskiej i międzynarodowej. Jacek Pałkiewicz jest członkiem rzeczywistym Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie.

Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na spotkanie z podróżnikiem. Będzie okazja zapytać gdzie był, co odkrył i czego dokonał, wspólnie przeżyć jego podróże i ekspedycje.

Spotkanie, współfinansowane przez Miasto Sochaczew, organizowane jest w ramach projektu „Międzypokoleniowy Inkubator  Kultury” – realizacja projektów w zakresie edukacji kulturalnej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz