Wsparcie aż do zwycięstwa

Fot. Archiwum
Reklamy

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes dla portalu wPolityce.pl, Polacy pozostają zdeterminowani w swoim wsparciu dla walczącej Ukrainy. Zdecydowana większość z nas uważa, że Polska powinna intensywnie wspierać walczącą Ukrainę aż do zwycięstwa tego kraju w wojnie z Rosją.

Na pytanie: Czy Polska powinna intensywnie wspierać walczącą Ukrainę aż do zwycięstwa z Rosją? – aż 62 procent badanych odpowiedziało „zdecydowanie tak” lub „raczej tak”. Natomiast przeciwnego zdania było 17 proc. respondentów. Z kolei 21 procent respondentów nie ma zdania w tej sprawie.

Z przeprowadzonego sondażu wynika również, że wspieranie Ukrainy aż do jej zwycięstwa z rosyjskim agresorem popiera zdecydowana większość elektoratów trzech największych partii politycznych: Zjednoczonej Prawicy, Koalicji Obywatelskiej oraz Polski 2050.

Dodajmy, że badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 8 do 11 lipca 2022 roku. I zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków, a w badaniu wzięło udział 1073 osób.

dot/ źródło: wPolityce.pl

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz