Wieści z budowy hali

Budowa hali sportowej przy sochaczewskiej „Osiemdziesiątce” trwa w najlepsze. Społeczność Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego już nie może doczekać się na zakończenie tej dużej powiatowej inwestycji. Z każdym tygodniem obiekt zmienia swoje oblicze, a prace trwają zgodnie z przyjętym harmonogramem.

– Dziś mogę powiedzieć, że jesteśmy miesiąc przed zakończeniem robót, zgodnie z umową inwestora. Wewnątrz zakończono wykładanie sufitu płytami akustycznymi. Trwają prace związane z akustyką ścian szczytowych oraz nad trybuną. Instalacje są w pełni pokończone, podobnie jak montaż sufitów podwieszanych. W osiemdziesięciu procentach zrealizowane są prace wykończeniowe wewnątrz obiektu. Z kolei, na zewnątrz trwają prace przy budowie dróg i parkingów. Wykonywana jest elewacja, która jest nowoczesna i wymaga dużego nakładu pracy i czasu – informuje Michał Felczak, kierownik budowy.

Przypomnijmy, realizacja tej dużej powiatowej inwestycji stała się możliwa dzięki rządowemu wsparciu. Koszt zadania to ok. 9 mln złotych, przy czym 5-milionowy wkład stanowią środki Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w którego pozyskaniu wspierał samorząd powiatowy minister Maciej Małecki. Zadanie wykonuje Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „HEGOR” Sp. z o.o. z Sochaczewa.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz