Widoczne postępy na budowie

fot.podglądowe
Reklamy

Miesiąc temu zostały wylane ławy fundamentowe pod kolejną powiatową inwestycję – budowę nowego obiektu gospodarczo-dydaktycznego ZS RCKU w Sochaczewie a tymczasem widać już zarys budynku. Budynek o powierzchni 625 m2 stawia firma Moderdom ze Skierniewic.

Pogoda sprzyja robotom, a te postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem. Miesiąc temu rozpoczęto zalewanie ław fundamentowych a od kilku dni mury już pną się do góry. Jak podkreśla wicestarosta to kolejna znacząca inwestycja samorządu powiatowego w szkołach, dla których powiat jest organem prowadzącym. – Stary budynek był na tyle zniszczony, że jego remont mógł być droższy od wybudowania nowego obiektu. Należało podjąć decyzję, co z nim zrobić i na co przeznaczyć. Po wielu rozmowach, również z dyrekcją szkoły uznaliśmy, że na fundamentach starego budynku powstać coś nowoczesnego, co podniesie poziom edukacji młodzieży – przyznaje T. Głuchowski, dla którego sprawy oświaty są wyjątkowo bliskie.

W budynku szkoły będą sale dydaktyczne, świetlica, pracownia, pokój nauczycielski, szatnie czy pomieszczenia warsztatowe. Powstający budynek gospodarczo-dydaktyczny jest finansowany ze środków własnych powiatu, wygospodarowanych przez Zarząd Powiatu dzięki wcześniejszym rządowym dotacjom na inne inwestycje samorządu. Inwestycja kosztować będzie ponad 4 mln złotych. Ma powstać do końca bieżącego roku.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz