Ważne powiatowe inwestycje w Rybnie

Właśnie rozpoczęła się kolejna powiatowa inwestycja na terenie gminy Rybno. Obecnie trwają już tam zaawansowane roboty drogowe związane z modernizacją drogi powiatowej – blisko kilometrowego odcinka w Rybnie. A we wtorek, 5 lipca firma Rydmar Ryszarda Chłystka z Juliopola rozpoczęła prace w ramach podpisanej w grudniu ubiegłego roku inwestycji na poprawę bezpieczeństwa na 5 przejściach dla pieszych w Rybnie na skrzyżowaniu dróg powiatowych. Inwestycja wykonana zostanie za kwotę 1,1 miliona złotych.

W ramach tego zadania będą prowadzone prace na ulicy Batalionów Chłopskich, Długiej, Wyszogrodzkiej i Alei Kasztanowej. Będą to roboty rozbiórkowe i ziemne. Wykonane zostaną regulacje pionowe studzienek urządzeń instalacji podziemnych, warstwy podbudowy nawierzchni drogowych. Powstanie nowa nawierzchnia, oznakowanie pionowe i poziome, w tym znak D-6 w kasetonie z doświetleniem przejścia dla pieszych z zespołem ogniw fotowoltaicznych z wysięgnikiem do 6,5 m. Dla poprawy bezpieczeństwa zamontowane będą też urządzenia bezpieczeństwa ruchu takie jak: bariery zabezpieczające ruch pieszych, najezdniowe punktowe elementy odblaskowe, progi zwalniające, latarnie doświetlające rejon przejścia dla pieszych.

Ponadto, w ramach środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na udoskonalanie przejść dla pieszych wykonane zostaną, obok tej rozpoczętej w Rybnie, zadania na ul. Trojanowskiej w Sochaczewie, Żukowie (4 przejścia plus dodatkowo budowa ronda) oraz Brzozowie (cztery nowe przejścia). Łączna wartość tych 4 inwestycji to około 2,4 miliona złotych.  – Przejścia dla pieszych przy kościele w Rybnie to bardzo dobra decyzja. Cieszę się niezmiernie na tę inwestycję. Była długo wyczekiwana, bo trudno było w obrębie wskazanych ulic przejść bezpiecznie. Ludzie przechodzili w każdym miejscu, co powodowało duże zagrożenie tak dla pieszych, jak i kierowców. A nie ma nic ważniejszego w inwestycjach drogowych jak poprawa bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego – komentuje rozpoczęte roboty Bożena Samson, członek Zarządu Powiatu w Sochaczewie, mieszkanka gminy Rybno. Obecnie na początkowym etapie robót trwają prace rozbiórkowe chodników.

Równolegle w Rybnie trwa inna powiatowa inwestycja drogowa, realizowana przez firmę Strabag. Modernizowany jest odcinek drogi o dł. 785 m ze strategiczną dla inwestycji przebudową skrzyżowania z drogą powiatową Rybno – Józin, z ważną dla bezpieczeństwa ruchu drogowego zmianą jego geometrii. Inwestycja jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 3,3 mln złotych. Wartości inwestycji wynosi ponad 4 mln złotych, przy udziale środków własnych powiatu sochaczewskiego i gminy Rybno.

Firma zaczyna roboty związane z konstrukcją drogi, a dokładnie z korytowanie a jeśli wszystkie czynniki pozwolą w sierpniu zostanie wylany asfalt. Cały czas remontowany odcinek jest wyłączony z ruchu publicznego, wyznaczone są objazdy.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz