Wakacje w bibliotece

Fot. MBP Sochaczew

SOCHACZEW Na część wakacji Miejska Biblioteka Publiczna oferuje moc atrakcji dla dzieci. Zajęcia od 27 czerwca do 9 lipca, czyli przez pełne dwa tygodnie. Spotkania w dni robocze od godziny 11.00 do 13.00 w oddziale dla dzieci w siedzibie przy ul. 1 Maja (Kramnice Miejskie). W pierwszym tygodniu w programie m.in. zabawy na świeżym powietrzu, spotkanie z policjantem, wizyta w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Dla małych naukowców będą przeróżne doświadczenia i eksperymenty.

Pierwszy tydzień zakończy wirtualna wędrówka po Włoszech, a w niej poznawanie języka, znanych miast i postaci, zabytków, charakterystycznych osiągnięć, zwyczajów i smaków kulinarnych. Ukoronowaniem tego będzie wizyta w Pizzerii Da Grasso, połączona z zajęciami kulinarnymi, gdzie każdy mały uczestnik stworzy sobie własną pizzę.

Kolejny tydzień to gry i zabawy na świeżym powietrzu. Będą więc krzyżówki, zagadki i różne quizy. Odbędzie się też biblioteczna podróż po Francji, w trakcie której najmłodsi obejrzą wirtualnie zabytki, miasta, słynne miejsca. Poznają też zwyczaje, znane osoby, język oraz kulinarne smaki. Będzie seans filmowy w kinie Odeon oraz spotkanie ze strażakami. Na pożegnanie zajęć w bibliotece wspólne czytanie i zabawy na świeżym powietrzu.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz