W hołdzie Cichociemnym

Reklamy

Ponad pół tysiąca zawodników potwierdziło swój udział w IX edycji Biegu Cichociemnych, jaka od rana odbywa się na podzamczu. Wydarzenie otworzył Piotr Osiecki.

Burmistrz podkreślił, że najważniejszym przesłaniem, które towarzyszy biegowi, jest pamięć o żołnierzach Armii Krajowej, o Cichociemnych, czyli często bezimiennych bohaterach, którzy położyli na szali wszystko, co mieli najcenniejsze.

– Wśród nich był m.in Aleksander Tarnawski, który przyjeżdżał do nas, dopingował was, trzymał za was kciuki, był dumny że kolejne pokolenia to przesłanie polskiego patriotyzmu niosą ze sobą – mówił.

Nawiązując do wydarzeń na Ukrainie zauważył, że żyjemy w czasach niepokoju, to wszystko, co mamy, nie jest dane raz na zawsze, a w biegu startuje liczna grupa uchodźców, których najbliżsi walczą teraz z bronią w ręku.

– Życzę wam byście pokonując kolejne przeszkody pokonywali własne słabości, byli dumni z tego, że bierzecie udział w tym biegu i byli dumni, że ten bieg ma takich zacnych patronów – zaznaczył.

Bieg Cichociemnych to jeden z największych biegów przeszkodowych w Polsce. Na uczestników czekają naturalne przeszkody terenowe (rzeka, błoto, zarośla, wzniesienia), ale też sztuczne „utrudnienia” – pajęczyny linowe, zasieki, okopy wojskowe, ściany o różnej wysokości, trzeba się wspinać na samochody, nurkować w podziemnych tunelach, zjechać do rowu z wodą, wydostać się z dołu z pianą itd.

O 9.00 ruszył pierwszy „Bieg Junior”, w którym wystartowały dzieci w wieku 9-12 lat. Pół godziny później na dystansie dwóch kilometrów rywalizację rozpoczęła młodzież w wieku 13-15 lat. Od 10.00 startują biegi dorosłych na 5, 10 i 14 km, a zawodnicy są wypuszczani w trasę falami, w kilkunastoosobowych grupach, w odstępie trzech minut.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/urzad.miejski.w.sochaczewie/posts/pfbid0vbK1euqsVPNsRE8ccLPUBzPsfPBZ3RX6G9aGx55bQB4A6yVM6MLuBkuQf4Rkb9D4l

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz