Sochaczew – indyjskie flamenco

Reklamy
W ramach drugiej odsłony IV Sochaczewskiego Festiwalu Folklorystycznego w najbliższą niedzielę 10 lipca o godz. 19.00 w amfiteatrze wystąpi zespół Indialucia.

INDIALUCIA to fascynująca fuzja muzyki Indyjskiej i Flamenco.

Skład: Michał Czachowski – gitara flamenco; Leo Vertunni – sitar – tradycyjny indyjski instrument strunowy; Giridhar Udupa – ghatam, kanjira, konnakol; Krzysztof Nowakowski – cajón, instrumenty perkusyjne; Anna Mendak – taniec flamenco

INDIALUCIA – to projekt muzyczny łączący dwa fascynujące style muzyczne: muzykę indyjską oraz flamenco. Powstał w roku 1999 w Indiach wśród nauczycieli i uczniów Akademii Muzycznej w Nagpur. Pomysłodawcą, producentem oraz szefem artystycznym jest gitarzysta Michał Czachowski. Owocem tego muzycznego spotkania była płyta wydana w 2005 roku, która zdobyła uznanie w Polsce i na świecie. Album został laureatem nagród, w tym Fonogramu Roku przyznanego przez Polskie Radio za najlepszą płytę 2005 roku oraz nominowany do nagrody Fryderyki 2006 w kategorii Album Roku – Folk/Etno. W roku 2007 płyta doszła do drugiego miejsca najlepszych płyt World Music wydanych w USA. Muzyka z płyty była wykorzystana jako ścieżka dźwiękowa do hollywoodzkiego filmu „Święci z Bostonu II”.

Połączenie muzyki hiszpańskich Cyganów i indyjskiej może się wydawać egzotyczne, ale jeśli przypomnimy sobie, że ten lud przybył na Półwysep Iberyjski właśnie z Indii możemy powiedzieć, że ich projekt jest powrotem do korzeni. Zespół do tej pory koncertował m. in. w Indiach, Meksyku, USA, Rosji, Singapurze, Omanie, Hiszpanii, Turcji, Austrii, Niemczech, Anglii, Francji, Włoszech, Luksemburgu, Czechach, Finlandii, Węgrzech, i Rumunii.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz