Ścigali się na SUPach

fot.podglądowe
Sochaczewski WOPR zorganizował SUP-erowe regaty na Bzurze. W niedzielę 24 lipca wszyscy zainteresowani mogli spróbować swoich sił w pływaniu na desce paddleboardingowej. Była też sportowa rywalizacja. Zgłosiło się do niej 40 osób.

Na dystansie ok. 500 metrów w dół rzeki, od pomostu przy kawiarni do zejścia do Bzury przy ul. Podzamcze, ścigano się na SUPach. Najlepsi przepływali trasę w ok. cztery minuty. Pozostali, dla których było to pierwsze spotkanie z takim sprzętem wodnym, uczyli się z niego korzystać.

– Proponujemy zaczynać naukę od bezpiecznych pozycji, siedząc lub klęcząc i dopiero stopniowo, w miarę zapoznawania się z urządzeniem, stopniowo przechodzić do tej pozycji preferowanej, czyli stania na desce – mówi prezes Sochaczewskiego WOPR, Dariusz Stefaniak.

Deska SUP to rodzaj deski surfingowej przeznaczonej do pływania przy użyciu wiosła. Skrót pochodzi od słów „stand up paddle board”.

Jest moda na SUPy, królują w każdej wypożyczalni sprzętu wodnego. Są też coraz bardziej dostępne  w sklepach sportowych. Korzystanie z deski nie wymaga specjalnego wyszkolenia. Trzeba trochę poćwiczyć równowagę, odpychanie się za pomocą pagaja i mamy świetną zabawę, z wykorzystaniem bezpiecznego sprzętu o dużej wyporności na wodzie – tłumaczy Dariusz Stefaniak.

Kolejna szansa, aby bezpłatnie popływać na SUPA-ach nadarzy się w sobotę 27 sierpnia. Sochaczewscy WOPR-owcy wezmą aktywny udział w Święcie Bzury. Oprócz wyścigów na deskach będą również konkurencje kajakowe i „spływ na byle czym”, na który ratownicy już przygotują specjalne wodne wehikuły.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz