Rondo w Żukowie nabiera kształtów

Reklamy

Drogowe inwestycje prowadzone przez powiat sochaczewski trwają. Z gospodarską wizytą na powstające w Żukowie w gminie Sochaczew rondo udała się starosta Jolanta Gonta wraz z wicestarostą Tadeuszem Głuchowskim. W miejscu niebezpiecznej krzyżówki, w ramach dotacji na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w naszym powiecie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg powstaje całkiem nowe, bezpieczne rozwiązanie.

Przypomnijmy, przebudowę skrzyżowania dróg powiatowych w Żukowie realizuje firma STRABAG Sp. z o.o. Ma ono powstać do końca bieżącego roku. Inwestycja kosztować będzie blisko 1,7 mln zł. Zrealizowane zostały już roboty branżowe teletechniczne, w trakcie są elektryczne. Do 15 lipca, jak deklaruje wykonawca, zostanie zakończony etap pierwszy robót drogowych w zakresie konstrukcyjnym, a około połowy sierpnia skończone będą brukarskie i bitumiczne roboty etapu pierwszego inwestycji.

Organizacja tego skrzyżowania od dawna nas niepokoiła, dążyliśmy do tego, by je przebudować i uczynić bezpiecznym dla wszystkich użytkowników, tak dla kierowców, jak i dla pieszych. Dlatego teraz doglądamy z panem starostą tej inwestycji. Śledzimy z zainteresowaniem realizację prac i z zadowoleniem stwierdzamy, że przebiegają bez zakłóceń, z dnia na dzień widać postępy – powiedziała po wizycie na budowie nowego ronda starosta Jolanta Gonta.

Przez cały okres trwania prac wykonawca zapewnia przejezdność skrzyżowania, jednak z pewnymi czasowymi utrudnieniami oraz wyznaczonymi objazdami. Ruch pieszych pozostaje niezmieniony. Kierowcy poruszają się tam wyznaczonymi objazdami. Sterowanie ruchem odbywa się za pomocą sygnalizacji świetlnej. Organizacja ruchu zmieniona na czas budowy zaplanowana jest w dwóch etapach. Obecne wprowadzone rozwiązania w przejazdach przez to skrzyżowanie już wkrótce ulegną zmianie, o czym będziemy informować w kolejnych komunikatach.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz