Projekt dla seniora

fot.pixabay
Reklamy

WYSZOGRÓD Projekt „Łagodzenie skutków społecznych pandemii wśród grup wysokiego ryzyka – osoby 60+” realizowany jest w Wyszogrodzie przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie we współpracy z Instytutem Pracy i Spraw Socjalnych. To nie tylko zajęcia dla duszy, ale i dla ciała.

Czas pandemii zostawił swoje piętno w różnych sferach życia, w tym psychicznej i emocjonalnej, wprowadzając wśród seniorów niepewność i zachwianie bezpieczeństwa. Seniorzy brali udział m.in. w zajęciach dotyczących depresji i funkcjonowania osób w wieku 60 plus, jak też warsztaty radzenia sobie ze stresem pandemicznym i frustracją.

Podczas zajęć pracowali nad komunikacją interpersonalną i emocjami. Organizowane też były zajęcia z nordic walking. Sport ten, jak zauważają specjaliści od rehabilitacji, angażuje więcej grup mięśniowych aniżeli typowy marsz, ponieważ w większym stopniu angażuje mięśnie obręczy barkowej. Ma wiele właściwości leczniczych i profilaktycznych. Ponadto odbyły się też zajęcia z szydełkowania, wyszywania oraz wyklejania metodą decoupage.

Wszystkie spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz