Półrocze okiem kamer

fot.podglądowe
Reklamy
Zespół operatorów monitoringu wizyjnego miasta przygotował raport zawierający zestawienie zdarzeń uchwyconych przez obiektywy kamer oraz interwencji zgłoszonych poprzez całodobowy telefon do dyżurnego miasta w pierwszym półroczu tego roku.

Podczas pierwszych sześciu miesięcy 2022 roku monitoring miejski zarejestrował 117 zdarzeń. Najwięcej z nich dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach publicznych (23). Odpowiednie służby, po zgłoszeniach od operatorów monitoringu, przeprowadzały również interwencje m.in. w sprawach wykroczeń i kolizji w ruchu drogowym (20 razy), leżących i nietrzeźwych osób w miejscach publicznych (17), niesprawnej sygnalizacji świetlnej (13), pożarów i podejrzeń zaprószenia ognia (12). Kamery uchwyciły też trzy bójki na terenie miasta i pięć przypadków podrzucania dużych ilości śmieci do ulicznych koszy (ul. Pokoju, 15 Sierpnia, al. 600-lecia).

Drugim ważnym zadaniem   pracowników monitoringu jest przyjmowanie zgłoszeń od mieszkańców w ramach służby dyżurnego miasta. Przypomnijmy, że interwencje można zgłaszać pod numer telefonu 46 862-36-82, który działa całodobowo przez siedem dni w tygodniu. W pierwszym półroczu sochaczewianie   zgłosili 86   incydentów.   Najwięcej z nich dotyczyło błąkających się bezpańskich psów (13). Kolejne najczęściej zgłaszane problemy miały związek z awariami oświetlenia ulicznego (11), sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach (6), uszkodzonymi urządzeniami na placach zabaw. Każdorazowo dyżurny miasta przekazywał sprawę do poszczególnych komórek organizacyjnych ratusza (zarząd dróg, wydziały   infrastruktury, ochrony środowiska, itd.) oraz firm i instytucji współpracujących z samorządem miejskim (lekarz weterynarii, wykonawca zajmujący się bieżącym utrzymaniem oświetlenia ulicznego, itd.).

Miejski monitoring ściśle współpracuje z lokalną policją. W pierwszym półroczu wpłynęły 23 wnioski o udostępnienie nagrań w związku z toczącymi się sprawami w sochaczewskiej komendzie policji. Pracownicy monitoringu udzielali też informacji do radia Sochaczew o aktualnej sytuacji, utrudnieniach i natężeniu ruchu na drogach naszego miasta.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz