Orkiestra z Chmielnej w Garbolewskim

Fot: www.facebook.com/orkiestrazchmielnej
W najbliższą niedzielę 31 lipca zapraszamy na kolejny letni koncert. Na scenie przy szkole muzycznej wystąpi Orkiestra z Chmielnej. Początek, jak zawsze, o godz. 17.30.

Orkiestra powstała w 1928 roku, jako zespół muzyczny założony przez braci Jaworskich: Władysława grającego na akordeonie i Eugeniusza na banjo. Początkowo nie miał nazwy a jego celem było granie przechodniom na ulicy. Panowie mieli talent więc byli chętnie słuchani, akceptowani i wynagradzani. Z czasem zaczęli zgłaszać się do nich inni muzycy, z innymi instrumentami, i tak powstał duży zespół. Swoją działalność rozwijał głównie na ulicy Chmielnej, dlatego też warszawiacy nadali im nazwę Orkiestra z Chmielnej.

Formacja gra nadal, choć wielokrotnie zmieniał się skład zespołu. Dzięki niej folklor warszawski jest wiecznie żywy i wciąż cieszy się popularnością. Zespół gra z warszawskim sznytem i specyficzną stołeczną gwarą. Orkiestra występowała w Polsce, ale też m.in. w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Austrii i Niemczech.

Podczas koncertu w Sochaczewie grupa z Chmielnej zagra znane niemal wszystkim, szczególnie osobom starszego pokolenia piosenki, takie jak m.in.: „Teraz jest wojna”, „Serce w plecaku”, „Szara piechota”, czy „Siekiera, motyka…”. Słuchacze, którzy odwiedzą park Garbolewskiego otrzymają darmowe śpiewniki z tekstami piosenek, aby móc je wspólnie śpiewać razem z zespołem.

um

Fot: www.facebook.com/orkiestrazchmielnej

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz