Nowy proboszcz parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie

Reklamy

3 lipca powitaliśmy nowego proboszcza parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie.

Następcą księdza Dariusza Kuźmińskiego został ksiądz Jan Rawa, który dotychczas przez 20 lat pełnił posługę kapłańską w Parafii Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach, tworząc tę parafię i budując kościół z całym zapleczem.

Podczas dzisiejszej mszy świętej przedstawił swój życiorys i wyraził wdzięczność za ciepłe przyjęcie go do naszej wspólnoty. Udzielił również po raz pierwszy w naszej parafii sakramentu chrztu świętego.

Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk, Sekretarz Gminy Młodzieszyn Anna Sobieraj, wspólnie z Druhnami i Druhami OSP Budy Stare powitali w imieniu swoim oraz mieszkańców nowego proboszcza, życząc obfitości łask Bożych.

Posługa kapłańska to ciągła wędrówka a także możliwość pokazania wiernym, jaką wartość ma wiara. Nasza parafia jest kolejnym przystankiem w rozwoju duchowym księdza, dlatego żywimy wielką nadzieję, że wspólnie będziemy dalej rozwijać naszą wspólnotę parafialną.

Niech nasza obecność na dzisiejszej mszy będzie dowodem na to, że życzymy, aby czuł się Ksiądz dobrze w naszej wspólnocie, otoczony życzliwością, zrozumieniem i wsparciem.

UG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz