Nie tylko dla zapominalskich

fot.pixabay
Reklamy

REGION Zgodnie z informacją Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego po 30 czerwca wciąż przyjmowane są deklaracje do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Co prawda termin ustawowy do którego właściciele i zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych składają deklaracje do CEEB, minął 30 czerwca, ale nie zmienia to sposobu przyjmowania deklaracji w urzędzie.

Aplikacja CEEB.gov.pl   również działa tak, jak dotychczas. Zapominalscy mają jeszcze szansę złożyć deklarację bez ponoszenia konsekwencji spóźnienia. Z kolei osoby, które mają zainstalowane nowe źródła ciepła oraz wymieniane źródła na nowe mają termin 14 dni od uruchomienia instalacji

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) to  jeden z  elementów tzw. Zintegrowanego Systemu Ograniczania Niskiej Emisji (ZONE), który powstaje w  Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego. Jej celem jest poprawa jakości powietrza, walka ze smogiem i pomoc w wymianie tzw. kopciuchów. Wszystkie informacje o CEEB są po wejściu na stronę GUNB.go.pl.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz