Największe e-sportowe wydarzenia w Polsce

fot.pixabay

Branża gamingowa rozwija się w Polsce tempem wykładniczym, a reprezentantów Polski można zobaczyć na międzynarodowej scenie praktycznie w każdej grze tj.: Counter Strike: Global Offensive, League of Legends czy Dota 2. Osoby, które na co dzień interesują się grami komputerowymi, zazwyczaj nie posiadają wiedzy na temat najpopularniejszych turniejów, jakie są rozgrywane w naszym kraju, ponieważ chwałą cieszą się większe międzynarodowe eventy, skupiające na sobie oczy całego świata. Jednak warto mieć na uwadze, że w naszym kraju są organizowane również inne najlepsze branżowe eventy, a informację o nich zdobędziesz, po przeczytaniu tego artykułu.

Intel Extreme Masters

Intel Extreme Masters to najdłużej trwający globalny turniej pro gamingowy na świecie. Został zapoczątkowany w 2006 roku przez ESL. Zawody skupiają najlepszych graczy na świecie w dwóch głównych grach: Counter Strike Global Offensive oraz StarCraft 2, ale również z innych tytułów, które cieszą się sporą popularnością wśród publiki. IEM ma już ponad 15-letnią historię i jest powszechnie uważany za jedno z najbardziej prestiżowych i tradycyjnych wydarzeń na świecie. W 2022 roku turniej finałowy jak zwykle odbędzie się w Katowicach, tym razem z udziałem publiczności, która rok temu nie mogla być obecna z powodu pandemii koronawirusa.

Games Clash Masters

Jest to jeden z większych turniejów e-sportowych w Europie, gdzie bierze udział najlepszych 8 drużyn z Polski i zagranicy. Walczą oni o puchary i nagrody warte 100 tysięcy dolarów. Turniej ten zawsze jest transmitowany przez główne tematyczne kanały na Twitchu i Youtube.

Po raz pierwszy event został ogłoszony podczas Meet Pointu na stadionie narodowym w 2018 roku. Była to pierwsza e-sportowa impreza, która odbyła się w tym miejscu. Wśród drużyn, które walczyły o finał, znalazły się między innymi:

  • Team Kinguin;
  • Ago Esports;
  • PACT;
  • x-kom;
  • Sprout;
  • Heroic;
  • Red Reserve;
  • Fragsters.

Poznań Game Arena

PGA to największe targi gier komputerowych, które odbywają się nieprzerwanie od 2012 z krótkimi epizodami również we wcześniejszych latach. Na ten event przyjeżdża najwięcej osób spośród wszystkich targów, które odbywają się w Europie Środkowo-Wschodniej. Pierwsze targi PGA odbyły się w 2004 roku i były połączone z innymi informatycznymi targami Infosystem. 

Podczas pierwszej edycji mogliśmy obserwować premiery kilku interesujących tytułów w tym: Tom Clancy’s Splinter Cell: Pandora Tomorrow, Moto GP 2, Rise to Honour, Formula One 2003, WRC3, This is Football 2004, Call of Duty, Star Wars: Knights of the Old Republic, Prince of Persia. 

Polska Liga Esportowa

To kolejny turniej przeznaczony dla fanów Counter Strike Global Offensive. PLE swoją historię rozpoczęła w 2017 roku. Bierze w niej udział 8 czołowych polskich drużyn, które rywalizują między sobą miano najlepszej na krajowym podwórku. Jest to event pozwalający nawet mniejszym drużynom zabłysnąć, ponieważ żadne międzynarodowe zespoły nie mogą w niej uczestniczyć.

Dzięki licznym partnerstwom, które udało się pozyskać, drużyny mogą walczyć o naprawdę duże nagrody. Pula nagród w poprzedniej edycji wyniosła bagatela 100,000 złotych, co jak na polskie warunki jest niezłym osiągnięciem. Turniej cieszy się dużą popularnością nie tylko ze względu na wysoki poziom drużyn i zawodników, ale także przez to, że udziałowcami w spółce są znane postacie między innymi Dawid Podsiadło czy Marcin Gortat.

ESL Mistrzostwa Polski

Jest to jedno z wydarzeń na, które gracze z całej Polski czekają najbardziej. ESL Mistrzostwa Polski to turniej istniejący najdłużej, jeżeli mówimy o krajowych rozgrywkach.

14 maja bieżącego roku odbyła się już 22 edycja wydarzenia, gdzie topowi polscy zawodnicy zmierzyli się w najpopularniejszej grze w Polsce, Counter Strike: Global Offensive. Pula nagród wyniosła 50 tysięcy złotych oraz awans do National Championship.

Po raz pierwszy finał z udziałem ESL odbył się w 2009 roku. W tym samym momencie swoje kariery na poważnie zaczęli budować jedne z najbardziej znanych postaci w polskim e-sporcie Wiktor „Taz” Wojtas oraz Paweł „byali” Bieliński. Był to także moment, kiedy marka ESL Polska, chciała zmienić wygląd polskiego e-sportu, rozpoczynając pierwsze gamingowe rozgrywki ESL Pro Series Poland.

Finały debiutanckiej edycji ESL Pro Series Poland miały miejsce w jednym z najbardziej popularnych klubów muzycznych w Warszawie, Stodole. Pula nagród wyniosła 45,000 złotych a swoimi umiejętnościami artystycznymi popisali się Człowiek Nowej Ery, Wujek Samo Zło, oraz DJ 600V.

Podsumowanie

Wraz ze wzrostem zainteresowania grami wideo rośnie zainteresowanie zakładami bukmacherskimi. Coraz więcej osób obstawia zakłady na swoje ulubione zespoły w różnych grach. Jeżeli jesteś entuzjastą zakładów i elektryzują Cię spotkania e-sportowe, które odbywają się na największych polskich i zagranicznych turniejach, to polecamy skorzystanie z usług topowego bukmachera. Na graczy czekają wspaniałe bonusy powitalne, które pozwalają zdobycie dodatkowych środków i obstawianie jeszcze większych zakładów. Wejdź na stronę marki już teraz i załóż swoje konto, korzystając z tego linku: ggbet-online.pl.

Bez wątpienia e-sport w Polsce staje się coraz bardziej popularny, a my jako nacja słyniemy z wysokich umiejętności w wielu grach. Wielu naszych reprezentantów odgrywa bardzo ważną rolę w międzynarodowych zespołach, a postacie takie jak Jarosław „Pasha” Jarząbkowski czy Filip „neo” Kubski, stale wyróżniają polski e-sport podczas różnych wydarzeń już nie z perspektywy gracza, ale eksperta.

Kariery obu panów były budowane przez lata w słynnej rosyjskiej organizacji Virtus.pro. Drużyna składała się z 5 polskich zawodników, którzy przez kilka lat zdominowali wszystkie rozgrywki w najpopularniejszym e-sportowym tytule Counter Strike: Global Offensive. Gra cieszy się zainteresowaniem polskich fanów, właśnie dzięki licznym sukcesom wspomnianej formacji, która już jakiś czas temu przestała być tworzona przez po

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz