Młodzi żołnierze majora Korwina

Fot. SMGH im. II bat.18 pp
Reklamy

Rusza rekrutacja na tegoroczne Warsztaty ,,Młodzi żołnierze batalionu AK majora Korwina”. Odbędą się one w dniach 26 lipca – 1 sierpnia, a ich organizatorem jest Stowarzyszenie Muzealna Grupa Historyczna im. II batalionu 18 pułku piechoty.

Zainteresowanych w wieku 12-17 lat zapraszamy do zgłaszania na adres e-mail: majorkorwinak@gmail.com, do 10 lipca. Udział w wydarzeniu w formie mini obozu, przewidziany jest dla 35 uczestników i jest bezpłatny.

Program warsztatów zawiera poznawanie historii i walorów przyrodniczych regionu powiatu sochaczewskiego. Nauka poruszania się po mapie i orientacji w terenie, biwakowania w terenie, rozbijania namiotów i budowy obozowiska, przygotowania i bezpiecznego rozpalania ogniska, gotowania w terenie, udzielania pierwszej pomocy, pracy w zespole oraz technik strzeleckich. Tematy dotyczące historii regionu, ze szczególnym uwzględnieniem udziału żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Skowronek” podczas II wojny światowej. Dodatkową atrakcją będą wycieczki do jednostek wojskowych i muzeów w Warszawie, Tomaszowie Mazowieckim i Wrocławiu, a także spływ kajakowy rzeką – mówi   Jakub Wojewoda, prezes Stowarzyszenia Muzealna Grupa Historyczna im. II batalionu 18 pułku piechoty.

Przypomnijmy, że celem przedsięwzięcia jest upamiętnianie bohaterstwa, promowanie postaw patriotycznych i godne przedstawianie sylwetek żołnierzy Cichociemnych – elity Polskich Sił Zbrojnych, a także żołnierzy Podokręgu Zachodniego Armii Krajowej, Obwodu „Skowronek” walczących podczas II wojny światowej w konspiracji o niepodległość Polski. Warsztaty, to budowanie szacunku i współodpowiedzialności za utrwalenie historii małej ojczyzny oraz edukacja na rzecz potrzeby jej utrwalania, przywracanie pamięci lokalnej o historii walk o niepodległość na ziemi sochaczewskiej w latach okupacji niemieckiej. Jak również kształtowanie postaw patriotycznych, popularyzacja dziejów ojczystych, poznawanie wydarzeń związanych walką o niepodległość podczas II wojny światowej Cichociemnych i AK „Skowronek”, poprzez zwiedzanie autentycznych miejsc historycznych na ziemi sochaczewskiej. To także propagowanie szacunku do munduru żołnierzy Wojska Polskiego, nauka pracy w zespole poprzez aktywną, rekreacyjną formę spędzania czasu na wolnym powietrzu oraz poznawanie walorów przyrodniczych regionu.

dot

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz