Letnie koncerty u Chopina

Fot. Muzeum Ż. Wola
Reklamy

ŻELAZOWA WOLA Tradycyjnie jak co roku w Żelazowej Woli odbywają się letnie koncerty z udziałem gwiazd pianistyki – uczestników festiwali chopinowskich. Koncerty prezentowane są w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina oraz w Parku. Tradycyjnie można też zwiedzać ekspozycje w pawilonach wystawowych oraz z przewodnikiem obejrzeć park i wysłuchać historii jego powstania, a wszystko to w towarzystwie muzyki.

 Zwiedzanie zarówno Parku w Żelazowej Woli, jak też Domu Urodzenia Fryderyka Chopina wraz z przewodnikiem możliwe jest w soboty i niedziele przez całe wakacje. Ustalone są godziny – 10.30, 13.30 i 16.30. Wtedy to odbywa się „Spacer ścieżkami Chopina”. Zwiedzanie z przewodnikiem jest w cenie biletu wstępu. Wycieczka po Parku i muzeum jest realizowana w ramach projektu „Mała Ojczyzna Chopina”

Natomiast zwiedzanie oficyny Chopinów wyłączone jest o godzinie 12.00 i 15.00. Wtedy odbywa się recital chopinowski pianistów. Koncerty również odbywają się w ramach projektu „Mała Ojczyzna Chopina”.

2 lipca koncertowała Julia Łozowska, a 3 lipca Martin Garcia Garcia, laureat konkursu chopinowskiego. Natomiast 9 lipca popis umiejętności pianistycznych dał Mateusz Dubiel, a 10 lipca z recitalem wystąpiła świetna pianistka Karolina Nadolska.

Już w tym tygodniu, 16 lipca z recitalem pojawi się pianista Bartosz Skłodowski, a 17 lipca zapowiadany jest koncert wybitnego polskiego pianisty Łukasza Krupińskiego. Także kolejne weekendy będą bardzo atrakcyjne. Na 23 lipca zaplanowany jest recital Adama Kałduńskiego, a na niedzielę 24 lipca kolejnej gwiazdy polskiej pianistyki Tomasza Rittera.

Na finał lipca, w sobotę wystąpi pianistka Aleksandra Hortensja Dąbek. Natomiast 31 lipca – Kamil Pacholec, wybitny wirtuoz pianina.

Koncerty zaplanowane są tak, że w soboty występują młodzi, obiecujący pianiści, którzy dopiero rozpoczynają karierę, ale już maja niewątpliwe sukcesy. Natomiast w niedziele uznane gwiazdy polskiej i światowej pianistyki. W sierpniu kolejna prezentacja muzycznych gwiazd.

Z kolei dla najmłodszych fanów muzyki i historii przygotowany jest cykl warsztatów i spotkań z muzyką. Spotkania realizowane są dla dzieci, w tym również dla rodzin uchodźców z Ukrainy.

 BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz