Kolejne dofinansowanie dla gminy

RYBNO Do gminy Rybno w ostatnich tygodniach trafiają nowe fundusze na realizację inwestycji drogowych z budżetu Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Tym razem gmina otrzymała dotację w wysokości 117 tys. złotych z przeznaczeniem na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Przebudowa drogi Karolków Rybnowski – Nowa Wieś – Zygmuntówka obejmie wykonanie odcinka o długości 500 metrów. To bardzo potrzebna inwestycja, gdyż od lat ta droga wymagała gruntownej przebudowy ze względu na bardzo zły stan techniczny. Obecnie posiada ona nawierzchnię z licznymi ubytkami i nierównościami, co stanowi zagrożenie dla podróżujących samochodami i innymi środkami komunikacji. Miejscami droga jest spękana, a przy tym brak utwardzonych poboczny. Ponadto, jak zaznacza Damian Jaworski, wójt gminy Rybno, wąski pas jezdni stwarza trudności w mijaniu się maszyn rolniczych i innych pojazdów.

Ta inwestycja kosztować ma prawie 235 tys. złotych. Jaka będzie ostateczna cena, rozstrzygnie postępowanie przetargowe. Być może uda się zaoszczędzić i rzeczywiste koszty będą mniejsze od planowanych.

Roboty drogowe przy tej inwestycji zakładają położenie nowej nawierzchni mineralno-bitumicznej oraz wykonania pobocza z kruszywa łamanego. Zostanie też zrobiona regulacja pionowa studzienek dla zaworów wodociągowych i regulacja studzienek rewizyjnych. Będą ustawione ponadto nowe, pionowe znaki drogowe.

Mam nadzieję, że kolejny odcinek wyremontowanej drogi ucieszy mieszkańców. Wszystkie inwestycje realizowane są właśnie z myślą o poprawie jakości życia w naszej gminie i poprawie bezpieczeństwa – stwierdza wójt.

Z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” gmina Rybno otrzymała też dotację w wysokości 158 tys. złotych na poprawę bezpieczeństwa na 5 przejściach dla pieszych na skrzyżowaniu dróg powiatowych nr 3818W i nr 3819W. Dotacja ta pozwoli na wykonanie prac inwestycyjnych na ulicach – Długiej, Kasztanowej, Wyszogrodzkiej i Batalionów Chłopskich.

Dziękuję Adamowi Struzikowi, marszałkowi województwa mazowieckiego, oraz Adamowi Orlińskiemu, wiceprzewodniczącemu Sejmiku Województwa Mazowieckiego, za pomoc w pozyskaniu środków finansowych i zaangażowanie w rozwój gminy Rybno – dodaje Damian Jaworski.

W sumie w ostatnim tygodniu czerwca gmina dostała ponad 275 tys. złotych.

BN

Fot. UG Rybno

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz