Kino zaprasza na bulwary

fot.podglądowe

SOCHACZEW Po covidowej przerwie na bulwary nad Bzurą wraca kino pod chmurką. Sochaczewianie już wybrali cztery filmy, które obejrzymy w Sochaczewskim Kinie Plenerowym. Pierwszy seans odbędzie się 9 lipca o godzinie 21.30. 

Podczas pierwszego pokazu zobaczymy klasykę kina „Skazani na Shawshank” w reżyserii Franka Darabonta z Timem Robbinsem i Morganem Freemanem w rolach głównych. Film powstał na podstawie opowiadania Stephena Kinga „Rita Hayworth and Shawshank Redemption”. Opowiada historię Andy’ego Dufresne’a, bankiera, który zostaje niesłusznie skazany na karę podwójnego dożywocia za zamordowanie własnej żony i jej kochanka. Trafia do więzienia Shawshank, w którym rządzą sadystyczni strażnicy i apodyktyczny naczelnik.

Należy dodać, że film nie zgromadził dużej widowni podczas wyświetlania w kinach. Dopiero rozpowszechniany na kasetach i płytach odniósł sukcesy. Obecnie uważany jest za jeden z najlepszych filmów wszechczasów.

Dodajmy, że wszystkie projekcje w ramach Sochaczewskiego Kina Plenerowego są ogólnodostępne i bezpłatne. Na miłośników kina czeka ekran o powierzchni 20 m kw., minimum 120 leżaków, darmowy popcorn, a przed seansami konkursy z nagrodami. Natomiast kolejne spotkania z „X muzą” zaplanowano na 23 lipca o godzinie 21.30, 6 sierpnia o godzinie 21.00 oraz 20 sierpnia o godzinie 21.00.

es

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz