Inwestycja już na finiszu

RYBNO Mieszkańcy ogromnie się cieszą, że nowe przedszkole, którego budowa dopiero jesienią ubiegłego roku ruszyła, już widać, a postęp prac jest niemal błyskawiczny. Obecnie trwają już prace wykończeniowe.

Montowane są konstrukcje sufitów podwieszanych, układane płytki gresowe oraz malowane ściany i sufity. Zamontowano też centralę wentylacyjną i podłączenia kanałów wentylacyjnych. Prowadzone są ponadto prace związane z montażem osprzętu instalacyjnego lampy, włączników i gniazdka. Wszystko przebiega, jak informuje Damian Jaworski, wójt gminy Rybno, zgodnie z harmonogramem prac.

– Jestem w stałym kontakcie z inspektorem nadzorującym tę inwestycję. Osobiście też doglądam placu budowy systematycznie – dodaje wójt.

To jedna z największych inwestycji gminnych realizowanych przez samorząd, a największa dla najmłodszych obywateli i długo przez nich wyczekiwana. Bardzo często wielu mieszkańców wybiera się na miejsce budowy, by zza płotów obserwować postęp inwestycji.

– Przypomnę tylko, że środki na ten cel udało się nam pozyskać z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 2 045 000 złotych. Całkowita wartość zadania to 4,6 mln złotych. Jednak to jedne z najlepiej wydanych pieniędzy, bo obiekt będzie służyć wielu mieszkańcom gminy przez lata zaznacza Damian Jaworski.

Obok sześciooddziałowego nowoczesnego przedszkola wraz z gabinetami dla logopedy, pedagoga, salą artystyczną, będzie również atrakcyjny dla maluchów plac zabaw, przestronny parking dla pracowników i rodziców, a całość zostanie grodzona, by zapewnić najmłodszym bezpieczeństwo i nikt niepowołany nie wszedł na ten teren.

Inwestycja powoli dobiega końca. Jednak zostało jeszcze dużo prac wykończeniowych, a potem kwestia wyposażenia i przygotowania obiektu na przyjęcie małych mieszkańców. Najmłodsi już nie mogą się doczekać, kiedy wejdą do tego przedszkola. Na to jednak potrzeba wielu miesięcy przygotowań.

BN

Fot. UG Rybno

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz