Harcerska Akcja Letnia

Reklamy

Od kilku dekad  Hufiec ZHP Sochaczew organizuje w swej stanicy w Łąkie koło Bytowa letni wypoczynek dla kilkuset dzieci. Harcerze mają tam do dyspozycji własny teren, kuchnię z zadaszoną wiatą do spożywania posiłków, sanitariaty, prysznice z ciepłą wodą, w pobliżu plażę z pomostem, czyli wszystko czego potrzeba, by ciekawie i aktywnie wypocząć.

Tegoroczna Harcerska Akcja Letnia rozpoczęła się 30 czerwca i potrwa do 10 sierpnia. W tym czasie odbędą się trzy turnusy, każdy trwający czternaście dni.

Gdy jest ciepło, więcej czasu spędzamy na plaży. Mamy bezpieczne kąpielisko nad jeziorem, własnego ratownika. Gdy pogoda nie dopisuje, jedziemy na wycieczki albo organizujemy sobie ciekawie czas na miejscu, bo harcerz nigdy się nie nudzi. Na przykład spływy kajakowe rzeką Brdą już na stałe wpisały się w program łąkiewskich obozów harcerskich. Malowniczy szlak jest dość łatwy, dlategom swych sił mogą spróbować także początkujący – mówi Anna Wasilewska, komendant Hufca ZHP.

Stałymi elementami harcerskiej akcji letniej są wycieczki nad morze oraz do Bytowa, ze zwiedzaniem tamtejszego zamku.

Naszym podopiecznym codziennie serwujemy nowe wydarzenia i ciekawe formy spędzenia wakacyjnego czasu. Mamy wycieczki, gry terenowe, a także zajęcia nad wodą.  Organizujemy zajęcia z musztry i ceremoniału harcerskiego oraz zasad poprawnego zachowania. Uczestnikom przybliżamy obyczaje i tradycje harcerskie. Poznają również podstawową symbolikę i odznaczenia na mundurze. Dzieci tworzą lilijkę na placu apelowym, uczestniczą w zajęciach z pionierki, budujemy w lesie szałasy, a pod koniec dnia zapraszamy na wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku i obozowe karaoke – wylicza druh Bolesław Niewadzi, komendant obozu w Łąkie.

Foto z FB Hufca Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz