Hala już robi wrażenie, finisz coraz bliżej

Systematycznie informujemy o tym, co dzieje się na placu budowy hali sportowej wraz z łącznikiem przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie. Największa obecnie powiatowa inwestycja przebiega bardzo dynamicznie, a obiekt pięknieje z tygodnia na tydzień. Przekonał się o tym wicestarosta Tadeusz Głuchowski, który osobiście wizytował przebieg i dotychczasowy efekt robót.

Trzeba przyznać, że już dziś hala wygląda imponująco, a prace są wykonywane zgodnie z harmonogramem. Wszystko wskazuje na to, że hala stanie się sportową wizytówką infrastrukturalną na terenie nie tylko Sochaczewa, ale i całego powiatu szybciej niż zakładano.

– Niezwykle cieszy fakt, że za nami kolejny, siódmy już z dziewięciu etapów budowy hali i tym samym, wkraczamy w decydującą fazę realizacji projektu. Bardzo jestem zadowolony ze współpracy z wykonawcą, prace rzeczywiście idą bardzo sprawnie. Jestem pod dużym wrażeniem, jak zmienia się ten obiekt, na którego oddanie do użytku czekamy wszyscy, szczególnie społeczność szkolna „Osiemdziesiątki”. Jeszcze trochę, a ta największa tegoroczna inwestycja praktycznie będzie gotowa – mówi zadowolony z przebiegu prac wicestarosta Tadeusz Głuchowski – Dla Zarządu Powiatu jednym w priorytetów jest inwestowanie w oświatę. Dzięki nowoczesnej hali sportowej młodzież będzie miała wspaniałe warunki do rozwoju i krzewienia kultury fizycznej. Jestem pewien, że w ten sposób lekcje w-f staną się jeszcze bardziej atrakcyjne, a szkoła niejednokrotnie pochwali się wysokimi wynikami swoich uczniów w zawodach sportowych – dodaje wicestarosta.

Zadanie wykonuje Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „HEGOR” Sp. z o.o. z Sochaczewa. Koszt wynosi ok. 9 mln złotych, przy czym 5-milionowy wkład stanowią środki Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w którego pozyskaniu wspierał samorząd powiatowy minister Maciej Małecki.

– Wewnątrz widzimy praktycznie gotową halę, choć jeszcze bez wyposażenia w siedziska i asortyment do uprawiania dyscyplin. Pozostaje położenie posadzki sportowej i ta część obiektu będzie skończona najpóźniej do końca września. Jeśli chodzi o budowę łącznika to zakończyliśmy okładziny ścian i stropów sufitami podwieszonymi. Na tę chwile wykonywane są drobne prace przy naciąganiu gładzi gipsowej i malowaniu. Na sierpień zostaje nam do wykonania biały montaż w sanitariatach i szatniach. Prace zewnętrzne również nabrały tempa. Na finiszu jest elewacja. Z końcem wakacji chcemy zakończyć też roboty związane z drogą dojazdową i parkingiem – mówi Michał Felczak, kierownik budowy.

Przypomnijmy, budowa hali wraz z łącznikiem i pomieszczeniami towarzyszącymi przy istniejącym budynku ZS CKP rozpoczęła się w czerwcu ubiegłego roku. Obiekt składać się będzie z centralnego boiska sportowego o wymiarach 20 m x 40 m przystosowanego do rozgrywania spotkań w dyscyplinach takich jak: piłka ręczna, koszykówka, siatkówka, tenis ziemny, badminton. Pozostałe wyposażenie hali to oczywiście m.in. drabinki gimnastyczne, piłkochwyty, siatki ochronne na okna i trybuny, kotary grodzące, siedziska na trybuny oraz tablica wyników sportowych. Na piętrze wybudowane zostaną pomieszczenia magazynowe, toalety, pomieszczenia porządkowe, trybuny sportowe przeznaczone dla 136 osób, szatnie. Będzie też sala ćwiczeń, siłownia, sala fitness oraz sala konferencyjna. Na parterze powstanie wiatrołap, hol, pomieszczenia porządkowe, kotłownia gazowa, szatnia i magazyn sprzętu sportowego. Powierzchnia zabudowy dla budynku projektowanego wynosi 1 416,70 m2, powierzchnia użytkowa (parter) 1 300,90 m2, zaś powierzchnia użytkowa piętra 306,00 m2. Teren szkoły zostanie powiększony o dodatkowe miejsca parkingowe przy hali sportowej.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz