Śmiertelny wypadek w Sarnowie

Fot. mł. bryg. T. Fijołek
Reklamy

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło 12 lipca na drodze wojewódzkiej nr 577 w Sarnowie w gminie Rybno. W wyniku zderzenia pojazdu osobowego z ciągnikiem siodłowym zginęła 29-letnia mieszkanka powiatu sochaczewskiego. Kierowca był trzeźwy.

Zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Sarnowie na 44 kilometrze drogi wojewódzkiej nr 577, wpłynęło około 13.30 do sochaczewskiej komendy policji. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Sochaczewa oraz po jednym zastępie z Ochotniczych Straży Pożarnych z Rybna i Giżyc.

Po dojeździe na miejsce wypadku ratownicy stwierdzili, że doszło do zderzenia samochodu osobowego volkswagen passat z ciągnikiem siodłowym marki Volvo, sprzężonym z naczepą typu chłodnia. Pojazdami podróżowali wyłącznie kierujący. W pierwszym z pojazdów znaleźli kierującą bez funkcji życiowych. Natomiast kierowca samochodu ciężarowego wysiadł o własnych siłach. Jednak z uszkodzonych zbiorników ciągnika siodłowego nastąpił wyciek oleju napędowego, który strażacy starali się natychmiast zneutralizować i usunąć z drogi. Odłączono akumulatory w ciągniku siodłowym oraz przepompowano około 300 litrów oleju napędowego z uszkodzonych zbiorników do zastępczego zbiornika DPPL.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie którzy wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora rejonowego i przy udziale biegłego.

Z wstępnych ustaleń wynika, że kierująca volkswagenem 29-latka zjechała na przeciwny pas ruchu i doprowadziła do zderzenia z ciągnikiem siodłowym wraz naczepą. Nieznane są przyczyny zachowania kobiety. Być może zasłabła za kierownicą, a być może była pod wpływem jakichś środków. Co było powodem, zostanie ustalone.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia strażacy wydobyli kierującą z wraku samochodu osobowego. Z uwagi na rozległe obrażenia 29-letniej kobiety, odstąpiono od udzielania medycznych czynności ratowniczych. Kobieta, jak stwierdzili ratownicy, zginęła na miejscu.

Natomiast kierowca tira został przetransportowany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Przeprowadzone badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało, że był trzeźwy.

Działania zakończono o godzinie 17.42. W związku z prowadzeniem czynności przez funkcjonariuszy policji, biegłych i prokuratora, droga pozostawała nieprzejezdna przez kilka godzin. Kierowcy mogli korzystać z wyznaczonych w tym czasie objazdów.

Obecnie trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

– Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Jest wzmożony, wakacyjny ruch na drodze, trudne warunki spowodowane upałami. Tylko bezpieczna jazda, zgodnie z przepisami i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa jest warunkiem, że bezpiecznie dojedziemy do celu – mówi asp. Agnieszka Dzik z biura prasowego KPP w Sochaczewie.

Bogumiła Nowak

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz