Groźny wypadek drogowy w Młodzieszynku

Dziś w miejscowości Młodzieszynek (gmina Młodzieszyn)  około godziny  13.00 na DK 50 doszło do poważnego wypadku, w którym dachował samochód osobowy.

W osobówce podróżowały cztery osoby, trójka dzieci i osoba dorosła. Wszystkie osoby  są przytomne i w logicznym kontakcie z pracownikami. W tej chwili na miejscu nadal trwają działania ratownicze. Pracują cztery zastępy straży pożarnej, dwa naziemne Zespoły Ratownictwa Medycznego. Lądowały też dwa śmigłowce Lotniczego Ratownictwa Medycznego. Droga jest zablokowana – powiedział  st. kpt Rafał Krupa z KPPSP w Sochaczewie.

Droga jest zablokowana.  Jadąc od Janowa w kierunku Warszawy można korzystać z DK50 i DK92, a w kierunku Płocka – W577.  Natomiast jadąc  od  Kamiona  w kierunku Płocka i Warszawy można  korzystać z DK 62 w Wyszogrodzie.

re

Kolejne zderzenie z tirem

MŁODZIESZYNEK To już kolejne zderzenie samochodu osobowego z tirem. Tym razem kierowca samochodu osobowego i pasażerowie wyszli cało z opresji. Jednak potrzebna była pomoc medyczna dla dwóch 11-latków, którzy trafili do stołecznych szpitali.

Do wypadku doszło w piątek, 15 lipca po południu. Tuż przed godziną 13.00 do sochaczewskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na 70 kilometrze drogi krajowej nr 50 w Młodzieszynku, w gminie Młodzieszyn.

Na miejsce zdarzenia udały się dwa zastępy z sochaczewskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej straży oraz zastęp z OSP w Młodzieszynie. Po dojeździe do Młodzieszynka i przeprowadzeniu rozpoznania strażacy ustalili, że doszło do dachowania samochodu osobowego volkswagen tiguan. Nastąpiło to w wyniku zderzeniu auta z ciągnikiem siodłowym scania sprzężonym z naczepą.

W samochodzie osobowym była kierująca 34-letnia kobieta wraz z trójką dzieci. W wyniku zdarzenia poszkodowani zostali pasażerowie auta. W chwili przybycia ratowników wszyscy pasażerowie volkswagena znajdowali się poza autem. 34-letnia kobieta i 12-letnia dziewczynka nie miały groźnych obrażeń. Gorzej poszkodowanych było dwóch 11-latków. W związku z tym na miejsce zdarzenia skierowano dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z baz w Płocku i Warszawie. Na terenie pobliskiej stacji benzynowej wyznaczono i zabezpieczono lądowisko, z którego zabrano poszkodowanych chłopców do stołecznych szpitali. Miejsce zdarzenia do dalszych czynności przekazane zostało policji, która ustali przyczyny tego wypadku.

BN

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz