Festiwalowa gorąca salsa

SOCHACZEW Na zakończenie IV Sochaczewskiego Festiwalu Folklorystycznego w niedzielę, 17 lipca w amfiteatrze na Podzamczu wystąpił zespół Jose Torres & Havana Dreams.

Zespół ten   prezentuje zróżnicowany program artystyczny – od ballad, oddających klimat ulic Havany, po utwory z ostatnich lat. Główną gwiazdą jest Jose Torres, Kubańczyk, który od lat mieszka w Polsce i od niemal samego początku swego pobytu uczy Polaków salsy i innych kubańskich rytmów, niezwykle dynamicznych i pełnych pasji. W repertuarze zespołu usłyszeć można było kwintesencję kubańskiej muzyki tradycjonalnej, znane utwory w stylu Buena Vista Social Club, zespołu o międzynarodowej sławie, grającego jeszcze przed rewolucją, oraz kompozycje własne Jose.

Artyści w trakcie sochaczewskiego koncertu przedstawili również współczesne gatunki kubańskie jak Timba, mająca szczególne znaczenie w teraźniejszej kulturze. Oczywiście nie zabrakło dynamicznej salsy, której uczyła egzotyczna para taneczna. Sam Jose Torres opanował niemal w całości scenę swą niezwykła osobowością. Zachwycał swymi umiejętnościami muzycznymi. Jest on wirtuozem instrumentów perkusyjnych i założycielem pierwszej w Polsce orkiestry salsowej „Jose Torres y Salsa Tropical”.

Koncert w wykonaniu Jose Torres & Havana Dreams to muzyczna podróż do ciepłych krajów, ulic Hawany, pełnych upalnego słońca, kurzu, zapachu kawy i cygar, krainy radości i pełnej beztroski. Muzyczne show zachwyciło publiczność możliwością wspólnej zabawy z artystami, którzy również z pasją się bawili.

BN

Fot. Bogumiła Nowak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz