Dofinansowanie dla biblioteki

Fot. Pixabay
Reklamy

TERESIN Gminna Biblioteka Publiczna w Teresinie otrzymała wsparcie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 w tegorocznej edycji.

Program ten jest największym i jednym z najważniejszych oferowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a realizowany we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki, Biblioteką Narodową, Instytutem Książki oraz Narodowym Centrum Kultury.

Celem Programu Rozwoju Czytelnictwa jest wspieranie bibliotek w środowiskach lokalnych. Dzięki przekazywanym funduszom poprawia się ich atrakcyjność i zwiększa dostępność do ciekawych pozycji – zarówno tradycyjnych książek i prasy, jak też tych w wersji online. Podstawowym elementem przesądzającym o atrakcyjności zbiorów danej biblioteki jest teraz wystarczająca liczba nowości wydawniczych i uwzględnienie preferencji czytelniczych. To zaś przekłada się na poprawę czytelnictwa w gminie.

Jednak teresińska biblioteka nie poprzestaje tylko na rządowej dotacji i te jej wysiłki zostały dodatkowo zapremiowane przyznaniem jej dofinansowania w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. GBP w Teresinie dostała 7,5 tys. złotych z programu na dofinansowanie dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek. Dotacja zostanie przeznaczona na zakup nowości do bibliotek w Teresinie i filii w Szymanowie.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz