Burmistrz wręczył powołania

Reklamy

Sukcesem zakończyły się dwa pierwsze postępowania konkursowe, które na pięcioletnie kadencje pozwoliły wybrać dyrektorów dwóch miejskich przedszkoli w Chodakowie i Boryszewie.

Już wiadomo, że Anna Sobieraj będzie dyrektorem Miejskiego Przedszkola nr 6 do końca sierpnia 2027 roku, podobnie jak Katarzyna Grzegorek dyrektorem Miejskiego Przedszkola nr 7. Akty powołania na te stanowiska wręczył im Piotr Osiecki.

Burmistrz podkreślił, że przyszło im kierować przedszkolami w szczególnym trudnym okresie walki z pandemią. Pogratulował wygranej, bo jak powiedział, komisje konkursowe rekomendując obie panie na stanowiska dyrektorów, dostrzegły ich sukcesy i przygotowanie do pełnionej roli. Przypomniał, że przed szefową przedszkola nr 6 wielkie wyzwanie, bardzo poważna przebudowa obiektu związana z planem utworzenia w Chodakowie filii żłobka.

Gratulacje szefowym przedszkoli przekazali także wiceburmistrz Marek Fergiński i dyrektor Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Danuta Szewczyk-Kozłowska.

W związku z upływem kadencji, do końca wakacji odbędą się jeszcze konkursy na dyrektorów miejskiego przedszkola nr 3 oraz szkół podstawowych nr 1, 2, 4 i 6.

Anna Sobieraj była wychowawcą w Miejskim Przedszkolu nr 4 (2001-2002), dwa lata uczyła języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 4, by w 2004 roku wrócić do przedszkola nr 4 (pedagog specjalny i wychowawca). Jednocześnie współpracowała z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną i MOPS, gdzie m.in. prowadziła terapię dzieci po porażeniu mózgowym i z zaburzeniami o cechach autyzmu. W 2011 roku podjęła pracę w Szkole Podstawowej nr 4, a w 2013 przeszła do Miejskiego Przedszkola nr 3. Od września 2017 roku jest dyrektorem chodakowskiej „szóstki”.

Katarzyna Grzegorek zaczęła kierować przedszkolem nr 7 we wrześniu 2020 roku, gdy rezygnację ze stanowiska dyrektora placówki złożyła Zofia Miszczak.

UM Sochaczew

Fot. UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz